TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetenekli Öğrencilerimiz İçin Yaptırılacak Olan Bilim Sanat Merkezi’nin Yapım Protokolü, Valilik Makamında Düzenlenen Törenle İmzalandı.

            Esentepe Mahallesi Maşatlık Mevkiinde bulunan Atatürk İlkokulunun yıkılarak yerine yaptırılması planlanan tam donanımlı Bilim Sanat Merkezi’nin yapım protokolü Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile Hayırsever işadamı Hüseyin Başaran arasında imzalandı.
Yetenekli Öğrencilerimiz İçin Yaptırılacak Olan Bilim Sanat Merkezi’nin Yapım Protokolü, Valilik Makamında Düzenlenen Törenle İmzalandı.

          Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Vali Öz, “Hüseyin Başaran Trabzon’un yetiştirdiği çok başarılı işadamlarından birisidir. Trabzon’da iki önemli yatırım gerçekleştiriyor. Birisi 360 oda, 750 kapasiteli ve bin 200 kişilik konferans salonu ile Trabzon turizmine hizmet edecek olan otel yatırımı, diğeri de eğitim alanında yapacağı tam donanımlı Bilim Sanat Merkezi’dir. Bu iki yatırım Trabzon için örnek yatırımlardır. Hüseyin bey bize daha önceki görüşmemizde babası Faruk Başaran adına güzel bir eğitim kurumu yaptırmak istediğini söylediler. Bizim de ilimizin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan ve zeki ve yetenekli çocuklarımızın okuyacağı Bilim Sanat Merkezi’ne ihtiyacımız vardı. Bunu beraberce koordine ederek güzel bir proje hazırladık. Trabzon’a zeki ve başarılı çocuklarımızın istifade edebileceği güzel bir kurumu kazandırmış olacağız. Bu okulda geleceğin bilim ve sanat insanları yetişecek. Hem eğitim, hem de turizm alanındaki yatırımları için kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca otel ve eğitim kurumu yatırımlarına verdiği desteklerden dolayı eski bakanımız Faruk Özak’a da teşekkür ediyorum. Bu yatırımların ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

        Hayırsever işadamı Hüseyin Başaran da, Bilim Sanat merkezinin tam teşekküllü olarak yapılması için gayret göstereceklerini söyleyerek, “Bana böyle bir imkanı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben sadece binanın yapımı ile değil, iç donanımı ile de yakından ilgileneceğim. Donanım noktasında neye ihtiyaç varsa en kaliteli bir biçimde okula kazandırılması için çalışacağım” diye konuştu.

           Tam donanımlı olarak bodrum kat + zemin kat + iki kat olarak yaklaşık 5 milyona yaptırılacak olan “Faruk Başaran Bilim Sanat Merkezi”nin toplam yapı alanı 3241 m2 olup, 8 adet laboratuar, 10 adet idari birim, 6 adet etkinlik sınıfı, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet kütüphane olarak inşa edilecektir. Faruk Başaran Bilim Sanat Merkezi, yeni eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilecektir.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.