TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzonsporlu Futbolcu Özer Hurmacı´dan Anlamlı Yatırım

    Trabzonsporlu futbolcu Özer Hurmacı Akçaabat’a spor salonu yaptırıyor. Özer Hurmacı ve eşi Mihriban Hurmacı adına Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ve Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlkokulunun ortak kullanacağı alana yapılacak ve yaklaşık 800 bin TL’ye mal olacak olan spor salonunun yapım protokolü Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile futbolcu Özer Hurmacı arasında imzalandı.
Trabzonsporlu Futbolcu Özer Hurmacı´dan Anlamlı Yatırım

          Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Vali Öz, “Özer Hurmacı, futbola gurbette başlayıp memleketinde devam eden, profesyonel, saygın ve mesleğini severek yapan güzel bir sporcumuz. Gençler için güzel bir örnek teşkil ediyor. Daha önce bize; memleketinde yarınların başarılı ve zeki gençleri yetişsin diye spor salonu yapma arzusunu dile getirdi. Biz de buna uygun olarak Akçaabat ilçemizde gerekli araştırmayı yaparak spor salonunun yapılacağı alanı belirledik.

            Yaklaşık 800 bin liraya mal olacak olan bu salon çocuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak. Bu salonu güzel ve modern bir şekilde yaparak eğitim kurumlarımıza kazandırmış olacağız. Bu yatırım gençlerimizin spor alanındaki geleceği için güzel bir hizmet olacaktır. Eğitime ve gençliğe yönelik bu yatırımından, hassasiyetinden dolayı kendilerini kutluyorum. Bundan sonraki spor hayatında da sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.

            Trabzonsporlu Futbolcu Özer Hurmacı da duygularını ifade ederek, “Memleketimde böyle bir yatırım yapmak çocukluk hayalimdi. Spor alanında birçok spor dallarında gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine imkan sunmak gibi bir hayalimi memleketimde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah diğer sporcu arkadaşlarımız da bunu örnek alacaktır. Bu ülkemiz sporu için çok önemli. Oradan yetişecek yeteneklerimiz ülkemizi hem Avrupa’da hem de dünyada temsil edeceklerdir” diye konuştu.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.