TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öznur Kurt Trabzon´ un Gururu Oldu.

    “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” Konulu Liseler Arası Kompozisyon Yarışması Türkiye Finalinde Of Solaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Öznur Kurt Türkiye İkincisi Oldu.
Öznur Kurt Trabzon´ un Gururu Oldu.

Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği ve Genç Birlik tarafından, Bakanlığımız ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle organize edilen, "Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Zaferi´nin 100. yılını kutlamak, Çanakkale Zaferi´ndeki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yad etmek amacıyla Türkiye geneli liseler arasında düzenlenen yarışmanın finali İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapıldı.

Programa Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel ile üyeler, Birlik Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Alacacı ile üyeler, Genç Birlik Genel Başkanı Ahmet Öznaneci, milletvekilleri, mülki ve idari erkan ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı şunları söyledi. "İlk olarak Birlik Vakfı´na böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı´nın en büyük çalışmalarından birisi, çocuklarımıza anadilleri olan Türkçe´yi doğru okumaları, doğru yazmaları, doğru konuşmaları ve doğru dinlemelerini öğretmektir. O bakımdan bu kompozisyon yarışması çok yerinde oldu. Bu yarışma neticesinde, çocuklarımız hem Çanakkale üzerine yeni şeyler öğrendiler hem de bu vesileyle pek çok konuyu araştırma ihtiyacı hissettiler" diyerek salonu dolduran tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada,” Böyle bir günde bizleri bir araya getiren Birlik Vakfı ve gönüldaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamlı yarışmanın düzenlenmesine yardımcı olan Milli Eğitim Bakanlığı´na, Milli Türk Talebe Birliği´ne ve Genç Birlik´e de teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir tarafından yarışmaya kompozisyon gönderen, eline kalem alıp hissiyatını kağıda aktaran tüm gençlerimize de, elinize, kaleminize yüreğinize sağlık diliyorum" diyerek yazdıkları eserlerle dereceye girmeye hak kazanan öğrencileri tebrik etti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Çanakkale Ruhu ve Gençlik Türkiye Liseler Arası Kompozisyon Yarışması´nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

Of Solaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Öznur Kurt’a da ikincilik ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencimiz Öznur Kurt´ u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, şiirleri ve okulları;

1. Rümeysa Fatma Altındiş - Ateşe Düşen Gül - Biltek Koleji

2. Öznur Kurt - İki Kelam Toprak - Of Solaklı Anadolu Lisesi

3. Rümeysa Çiloğlu - Ölümsüz Bir Tarih Çanakkale - Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi

Ödül töreni, toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından son buldu.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.