TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüzden Şampiyon Erdoğdu Anadolu Lisesine Tebrikler

Valimiz Sayın A.Celil Öz ile Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Türkiye Liseler Arası Futbol Şampiyonasında Şampiyon olan Erdoğdu Anadolu Lisesi’ni Tebrik Ettiler.
Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüzden Şampiyon Erdoğdu Anadolu Lisesine Tebrikler

Antalya’da yapılan Türkiye Liseler Arası Futbol Şampiyonasında finalde Kadıköy Ticaret Meslek Lisesini 3-0 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu olan Erdoğdu Anadolu Lisesi futbol takımını ilk önce Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş makamında kabul etti. Futbol takımını ve yöneticileri tebrik eden müdürümüz Aktaş şunları söyledi.

“Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gücünüzü gösterdiniz. Milli Eğitim camiası olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Hakikaten zor bir işi başardınız. Türkiye Şampiyonu olmak kolay bir iş değil. Bunu gerçekleştirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.  Ama tabi netice itibarıyla bizim esas mesleğimiz eğitimdir. Bu spor eğitimdeki hedeflerimizin önüne geçmesin.  Eğitmek ve eğitimli olmak bir ayrıcalıktır. Dolayısıyla bu sporu da yapacağız ama eğitimdeki hedeflerimizden de asla taviz vermeden istikbalimizi kazanma noktasındaki güvenli adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Ben tekrar hepinize başarılar diliyorum. Dünya şampiyonasındaki rakiplerimizi de bu şampiyonada olduğu gibi tek tek eleyerek inşallah ülkemize, özelde Trabzon’umuza dünya şampiyonluğunu da getirirseniz daha çok mutlu olacağız. Sizin de gözlerinizde o azim ve kararlığı görüyorum. İnşallah başaracaksınız. “ diye konuştu.

Okul Müdürü Ali Turan ise “Sayın müdürüm kupayı size getireceğimize söz vermiştik, sözümüzü tuttuk ve kupayı getirdik” dedi.

 Daha sonra Valimiz Abdil Celil Öz Türkiye Şampiyonu olan Erdoğdu Anadolu Lisesi futbol takımını makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile okul müdürü Ali Turan’ın da hazır bulunduğu kabulde şampiyonluktan dolayı emeği geçen herkesi kutlayan Vali Öz,

“Eğitim ve spor kenti Trabzon’da hem eğitim hem de spor altyapısını giderek güçlendiriyoruz.   Hem eğitimde hem de sporda altyapınız , tesis, bina, laboratuar, kütüphane gibi ihtiyaçlar ne kadar karşılanırsa karşılansın, asıl olan onun içerisinin doldurulması, başarılı gençlerin yetiştirilmesi ve memleketine faydalı birer bireyler olmalarının sağlanmasıdır. Spor altyapısı güçlü olan ilimizin bu avantajından iyi yararlanıp sizler gibi başarılı sporcuların yetiştirilmesi için gayret göstermeliyiz.  Eğitimdeki başarı, spor, sanat ve sosyal alanlardaki başarıyla birlikte yürürse bu daha güzel oluyor. Sporun disiplinine, düzenli çalışma kültürüne alışan gençlerimiz mutlaka eğitimde de başarılı olmaktadırlar. Bu başarının ilimizin güzide okullarından olan Erdoğdu Anadolu Lisesi’nden çıkması da bizi ayrıca çok mutlu etti. Çünkü o bölgemiz köylerden, farklı yerlerden göç alan aileler yaşadığı, Karadeniz’in adeta bir özeti, karmasıdır” dedi.

 Spordaki bu başarının eğitimde kurumsal bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu ifade eden Öz, “Yarınların sağlıklı nesilleri, hem eğitimde, hem sporda ve diğer alanlarda başarılarına mutlaka devam edecektir. Bu başarı bizim için büyük bir başarıdır. Bundan sonra yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda da aynı başarılı elde edeceklerine inanıyorum. Bu başarı diğer okullarımıza da model olacaktır.  Sizden sonra gelenler de elde ettiğiniz dereceye ulaşmak isteyecekler. Trabzon’da bu anlamda güzel bir temel var. İlimiz için bir gurur vesilesi olan Türkiye şampiyonluğu için sizleri, okul idarecilerinizi, ailelerinizi kutluyorum” dedi.

 Şampiyonluk kupası ile birlikte Vali Öz’ü ziyaret eden futbolcular kabulden dolayı Vali Öz’e teşekkür ederek, bundan sonraki hedeflerinin Dünya Kupasını kaldırmak olduğunu ifade ettiler.

Türkiye Liseler arası Futbol Şampiyonu olup ülkemizi Dünya Liseler arası şampiyonasında temsil edecek olan futbolculara çeşitli hediyeler veren Vali Öz onlara başarılar diledi.

Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonası Güney Amerika’nın Guatemala ülkesinde 12-20 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.