TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlere Yönelik (0-18Yaş) Aile Eğitimi Oryantasyon Programını Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi.

  İlimiz Ortahisar İlçesinde 0-18 Yaş Aile Eğitimi Eğiticileri Oryantasyon Programını Tamamlayan Rehber Öğretmenlere Sertifikaları Cumhuriyet Ortaokulunda Düzenlenen Törenle Verildi.  
Rehber Öğretmenlere Yönelik (0-18Yaş) Aile Eğitimi Oryantasyon Programını Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi.

Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Tahsin Kalaycı, Ortahisar ilçe milli eğitim şube müdürleri, Halk Eğitim Merkezi müdürü Orhan Genç, okul yöneticileri ve rehber öğretmenler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş şunları söyledi.

 "Değerli mesai arkadaşlarım, saygıdeğer veliler. Hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, istikbalimiz, zenginliğimiz. Onların iyi yetişmesi, hayata hazırlanması hepimizin toplum olarak görevi ve aynı zamanda yarınki Türkiye´nin, yarınki toplumun iyi yönetilmesi demektir. Dolayısıyla bu çocukların iyi yetişmesi, yarınlara iyi hazırlanması hususunda yapılan her faaliyet önemli faaliyettir. Onun için bizim geleceğimiz olan çocuklarımızı hayata hazırlama noktasında yapılan bu faaliyetleri çok önemsiyoruz. Bakanlığımız ilk önce 0-6 yaştaki anne-babanın eğitimini öne aldı. Daha sonra baktı ki bu sadece 0-6 yaşla sınırlı değildir, bunu genişletti. Şimdi 0-18 yaş arasında çocuğu olan ailelerin eğitiminin zorunlu olduğu ortaya çıktı ve ülke genelinde bunun eğitimini başlattı. Başladığı günden bugüne kadar Trabzon´umuz da da 26.000 aile bu eğitimden geçirilmiştir. Önemli bir mesafe katledilmiştir. İnşallah bundan sonra da bu çocuklarımızın daha iyi yetişmesi noktasında ailelerin eğitimi devam edecektir. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim." dedi.

 Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ise şunları söyledi.

 "Sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerden güç almaya devam edeceğiz. Sizler sayesinde gelecekle ilgili ümitlerimizi artırarak sürdürmeye kararlıyız. Sayın İl müdürümüz gerekliliğiyle konunun önemini ortaya koydu. İnşallah bu çalışmaların daha fazlası olur. Şimdi burada rehber öğretmenlerimiz var. Keşke sınıf öğretmenlerimiz de hafta sonraları bu eğitimi alabilse. Sizlerin çalışmaları sonunda ben ışıklar görüyorum. Çok huzurlu, çok güçlü bir Türkiye görüyorum. Kalkınmanın her gramında sizlerin katkıları var. Sizleri tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun, ürünleriniz bereketli olsun." dedi. 

 Daha sonra çalışmalarla ilgili slayt gösterileri izlendi. Sertifikalar İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ve Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan tarafından kursiyerlere takdim edildi. Okul bahçesinde toplu fotoğraf çektirilmesiyle birlikte tören sona erdi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.