TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Şirketim (Uygulama Firmaları) Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2013 yılında uygulamaya koyduğu ve bu sene 20 lisede yürüttüğü “İlk Şirketim Uygulama Firmaları Projesi” açılış programı Ortahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. 
İlk Şirketim (Uygulama Firmaları) Projesi

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, müdür yardımcılarımız Ali Aksoy, Mehmet Yerekapan, Şube Müdürlerimiz Gülsüm Memişkaptanoğlu, Ahmet Bektaş, Mesut Kaş ile uygulama okullarının proje öğretmenleri ve davetli misafirlerin katılımıyla projeye start verdi.

       Müdürlüğümüzce hayata geçirilen  “İlk Şirketim Projesi” kapsamında lise öğrencileri, kuracakları modellenmiş firmalar ile bir firmanın kuruluş aşamasını, işletme faaliyetlerini, pazarlama, reklam, şirketin tasfiyesi gibi birçok aşamayı yaparak yaşayarak deneyim edinme fırsatı bulacakladır

      Proje okullarımızdan Ortahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Murat Bayram konuşmasında öğrencilerimizin şirket kurma deneyimlerini edinmeleri, iş fikrinin belirlenmesi, hayata geçirilmesi, ürünün geliştirilmesi, pazar araştırması, pazarlama teknikleri konularında deneyim sahibi olacaklarına vurgu yaptı.

          Proje gönüllü danışman öğretmenlerinden Sezgin Burma yaptığı sunumda projenin bizzat öğrencilerin karar aldığı ve uyguladığı hususuna dikkat çekti. Yine proje öğretmeni Hanife Güler de uygulamanın içinde bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek öğrencilerimize yapacağı katkılara vurgu yaptı.

          Program sonunda Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencilerinin verdiği kokteylde Radyo Televizyon Programcılığı alanı öğrencileri kameramanlık ve fotoğrafçılık yaptılar. Firmaların hisse senetleri de satışa sunuldu ve satışlar yoğun ilgi gördü.

            Kurulan şirketler sene sonundaki uygulama şenliğinde ürünlerini sergileyecekler.

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.