TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Ortak Sınavlar Çalıştayı Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Valilik A Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Öz’ün yanı sıra vali yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş,  ilçe kaymakamları, ilçe milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.
Merkezi Ortak Sınavlar Çalıştayı Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi.

            Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu’nun merkezi ortak sınavlarla(TEOG, YGS) ilgili il, ilçe ve okullar bazında yaptığı genel bir değerlendirmenin ardından Valimiz Sayın Öz şunları söyledi.

 “Bu gerçekleştirdiğimiz toplantımızda eğitim sistemiyle ilgili gelinen noktaları, merkezi sınavlardan TEOG ve YGS ile ilgili genel prensipler nelerdir? Bu konu hakkında neler yapıyoruz?  Elde edilen genel başarı nedir? Bundan sonraki hedeflerimiz nelerdir? gibi konularını ele alıp başarıyı artırmak için açacağımız kurslar, yapacağımız çalışmalar, il genelinde yapılan önemli projeler ve faaliyetleri beraberce değerlendirdik.Bir de bu kapsamda ilçelerimizdeki eğitim kurumları ile ilgili yatırımlarımızı, çalışmalarımızı, standartlarımızı, okullarımızın yapılaşmasını ve gerekirse önümüzdeki süreçte bu okulların eğitim alanlarına göre ihtiyaçlarını belirleyip genel bir değerlendirmesini yaptık. 

           Trabzon’da eğitim alt yapısının güçlendirilmesiyle ilgili gerek kamu, gerekse hayırseverlerimizin desteğiyle önemli yatırımlarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 650 derslik civarında, inşaatı devem eden, ihale aşamasında olan, imar ve diğer konular için sorunlarını çözmeye çalıştığımız, pansiyonları, spor salonlarıyla birlikte geniş bir yatırım ağımız var.

            Trabzon olarak gerek TEOG’da ve gerekse YGS’de bir önceki yıllara göre ileriye doğru bir artış var. İl olarak Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Bunu hep birlikte daha ileri seviyelere taşımak için gayret göstereceğiz” dedi.

             Daha sonra ilçe milli eğitim müdürleri ilçelerinde bulunan okullarla ilgili bilgi verdi.

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.