TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sürmene’de Hayırsever Tarafından Yaptırılacak Olan Anaokulu İçin Protokol İmzalandı.

TOGEM-DER’in katkılarıyla DAP Yapı İnş. San.ve Tic. A.Ş. Tarafından Sürmene’de Yaptırılacak Olan Anaokulu’nun Protokolü Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz Tarafından İmzalandı.
Sürmene’de Hayırsever Tarafından Yaptırılacak Olan Anaokulu İçin Protokol İmzalandı.

             Valilik A Toplantı Salonundaki imza protokol töreninde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı ve İlçe Belediye Başkanı Rahmi Üstün de hazır bulundu.

             Vali Öz, “Yapılan bu yatırımların yanında Trabzon’un bir başka avantaj alanı da hayırseverlerimizin eğitim alanında yapmış olduğu yatırım ve desteklerdir. Yakın zamanda 24, 40, 12 dersliğe sahip okullar ve anaokulları ile ilgili önemli protokoller imzaladık. Hayırseverler ile temas halindeyiz. Bu konuda önemli bir seferberliğe sahibiz. Hepimizin hayırseverlerin yapacağı katkılara aracı olma konusunda gayretleri söz konusudur” dedi.

             Eğitim kalitesinin yükselmesi ve şehrimizde eğitim alt yapısının güçlendirilmesinin herkesin ortak görevi olduğuna vurgu yapan Vali Öz; “Unutulmamalıdır ki yarınlara yapılacak olan en iyi yatırım eğitim alanında yapılan yatırımlardır. Bu düşünce kapsamında Sürmene ilçemizde TOGEM-DER (Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ) önderliğinde DAP YAPI’nın, kaymakamlığımızın, belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak gayretleriyle yeni bir anaokulu yapacağız.

             Yapılmış olan bu güzel çalışma için TOGEM-DER başkanına, DAP YAPI’nın değerli yönetim kurulu üyelerine, başkanına ve ortaklarına, Milli Eğitim Müdürümüze, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

             Sürmene ilçesi Balıklı Mahallesi Yalı mevkiinde 477 metrekarelik bir arazi üzerine   2 katlı olarak yapılacak ve yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olacak olan anaokulunun önümüzdeki eğitim öğretim sezonuna yetiştirileceğini ifade eden Vali, “Yapılan bu yatırım hizmeti Trabzon açısından güzel bir hizmet. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yatırım alanında güzel çalışma örneklerimiz olacaktır” diye konuştu.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.