TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortahisar İlçesine Bağlı Okulların Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları İle Toplantı Yapıldı.

Kanuni Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, şube müdürleri, okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.
Ortahisar İlçesine Bağlı Okulların Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları İle Toplantı Yapıldı.

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse’nin yaptığı açılış konuşmasından sonra sözü alan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş şunları söyledi.

“Çok kıymetli idareci arkadaşlarımız ve fedakar, vefakar, cefakar okul aile birliği başkanlarımız. Hepinizi toplantı öncesi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu toplantıdaki maksadımız şu. Bizim bu sorumlulukta beraberce yürümemiz için okul aile birliklerimizi bu işin içerisine katmak, öne çıkarmak, vitrinde onları da görünür kılmak için bu toplantıyı tertip ediyoruz. Okul aile birliği başkanlarımız gönüllülük esasına bağlı olarak bu işin başındalar. Zamanını ve emeklerini oraya ayırıyorlar. Dolayısıyla sorumlu olduğu işlerin yanında eğitime de katkı sunsun, onun da bir ucundan tutsun diye zaman ayıran, gönüllülük esasına göre fedakarca çalışan bir topluluğun karşısındayız. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizin yapmış olduğunuz iş daha bir manalı, daha bir anlamlı oluyor. Bizler sizinle beraber üstlendiğimiz bu sorumluluğu yerine getireceğiz. Trabzon’da eğitimin kalitesini yükseltmek için beraberce çalışacağız. Biz bu birlikteliği Trabzon’un her ilçesine ve her okuluna inşa etmeye çalışıyoruz. İlçelerimizde okul aile birliği başkanlarımızla toplantılar yapıyoruz, ortak kararlar alıyoruz. Aldığımız kararların da sureç içerisinde de takipçisi oluyoruz. İnşallah Ortahisarımızda da bunun böyle olması hususunda sizlerle beraber yürümeyi amaç ediniyoruz. Sizlerin bizlere verdiği destekten dolayı sizlere Milli Eğitim Müdürü olarak şükranlarımı arz ediyorum. Katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ise;

“Ortahisar ilçemizin çok değerli eğitim camiası ve çok değerli paydaşlarımız. Hepinizi en içten duygularla selamlıyorum. Ülkemiz güzel günlere koşarak gidiyor. Geleceğimiz çok daha parlak olacak. İyi ki biz o parlaklığın birer paydaşlarıyız, paylaşanıyız, ortağıyız. Değerli başkanlarımız, değerli eğitimciler gelecek ülkemizindir. Her attığımız adım, her tükettiğimiz nefes geçmişe göre çok çok daha kıymetli. Bize sağlam, özgüvenli, kendini rahat ifade edebilen gençler lazım. Büyük düşünelim ve büyük işlerle uğraşalım.” diyerek okul aile birlikleri ve velilerle beraber eğitimin kalitesinin nasıl yükseltileceği konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Daha sonra toplantıda okul-aile birliği başkanları ve okul müdürlerine söz hakkı verildi. Madde bağımlılığı, çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyaloğu, okul güvenliği, fiziki mekan ve temizlik, taşıma konularındaki mevcut durum ve talepler paylaşıldı. Bu konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.