TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine "Yöneticilik Formasyonu"

  Okul Müdürlerine "Yöneticilik Formasyonu" kazandırmayı hedefleyen eğitimin açılışı Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.  
Okul Müdürlerine

 

  

İlk defa atanan  ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin görevlerinde başarılı olabilmeleri, başarılarını artırarak sürdürebilmeleri, vizyoner bakışlarını geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri yakından takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri bakımından önemli olan ‘Yöneticilik Formasyonu’ nu kazandırmayı hedefleyen eğitim, Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda verildi.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan eğitimin açılış konuşması Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş tarafından yapıldı. Ardından ilk ders KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Bölümü Öğr. Gör. Dr. Salih Akyıldız  tarafından verildi. “Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış” konulu sunumun ardından, Mehmet Faik Kayagil tarafından "Eğitimde Kalite Yönetimi" konulu sunum gerçekleştirildi.

            Üç hafta sürecek eğitimin I. kademesi Trabzon Fen Lisesi salonunda gerçekleştirilecek olup,  Öğretim Liderliği, Vizyon ve Strateji Geliştirme, Okul Yöneticiliği, Yönetsel ve Mesleki Etik, Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Proje Yönetimi, Eğitimde Kalite Yönetimi konularını kapsamaktadır. Eğitim, 30 Ocak 2015’te ilimiz genelindeki tüm eğitim  kurumları  müdürlerinin katılacağı Münir Arıkan konferansıyla noktalanacaktır.

            II. kademe çalışmalar Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek olup, değerli eğitim görevlilerimizce müdürlerimize  Toplantı ve Zaman Yönetimi, Protokol Kuralları, Çatışma ve Stres Yönetimi, Eğitimde Performans Yönetimi, İletişim ve Okul Çevre İlişkileri, Takım Çalışması ve Problem Çözme Teknikleri, Eğitim Kurumunun İşleyişi konulu  eğitimler verilecektir.

          III. kademe çalışmalar Bilişim Teknolojileri ve MEBBİS Modülleri, Fiziki ve Finansal Kaynakların Yönetimi, Mali Mevzuat, Okul Pansiyon Yönetimi, İnceleme ve Soruşturma Teknikleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri, Özel Eğitim Hizmetleri, Resmi Yazışma Kuralları konularını kapsamaktadır.


 

           

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.