TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arsin´ de Z- Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi.

  Milli Eğitim Bakanlığımız ile Arsin Belediyesinin İşbirliğinde Arsin Anadolu Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu/Ortaokulunda Z- Kütüphane Açılış Töreni Gerçekleştirildi..  
Arsin´ de  Z- Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi.

Açılışa MEB Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Arsin Kaymakamı Ergun Baysal, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Üstündağ, müdür yardımcılarımız ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen yaptığı konuşmada, "Bölgede Z- Kütüphaneyi ilk olarak Arsin ilçemizde açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Z- Kütüphane hem kitap, hem bilgisayar, hem de internet ile bilgiye ulaşmayı daha kolay hale getiriyor. İnsan var olduğu sürece bilgi arayışı devam edecektir. Çocuklarımız aradığı bilgiyi sevdiği araçlarla bulmalı. Biz de onlara bu imkanı vermeliyiz. İşte "Z-Kütüphane’deki amaç bu" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, " Bir ülkenin zenginliği eğitilmiş nesli ile ölçülür. Burada zenginleştirilmiş kütüphane ile kütüphane formatını daha modern hale getiriyoruz. Kütüphaneye katkı sunanlara, destek verenlere teşekkür ediyorum. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize tevdi edilen görevi hakkıyla yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. Bize emanet edilen öğrencilerimizin hayata hazırlanması noktasında elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz." dedi.

Arsin Kaymakamı Ergun Baysal, "İlçemizde böylesine özel bir eğitim kurumunun hizmete girmesinden memnuniyet duyuyorum. En güzel asalet eğitimle kazanılır. Önemli olan hayat boyu öğrenmektir, okumaktır. Bu vesileyle herkese sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, "Z- kütüphane Trabzon’da ilk olarak burada yapıldı. İnşallah yeni yatırımlar ile ilçemizi daha güzel hale getiririz. Buradan yatırımlarımıza destek olan herkese teşekkür ederim". dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından davetliler hep birlikte Z-Kütüphane açılışlarını gerçekleştirdi.


 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.