TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Tarafından Yaptırılacak 40 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi İçin Yapım Protokolü İmzalandı.

Valilik makamında düzenlenen imza törenine Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Hayırsever İşadamı Dursun Ali Kurt ve İlim Yayma Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Hanefi Mahitapoğlu katıldı.
Hayırsever Tarafından Yaptırılacak 40 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi İçin Yapım Protokolü İmzalandı.

            Hayırsever işadamı Dursun Ali Kurt tarafından Bahçecik Mahallesinde mevcut Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu arazi üzerine yaptırılacak olan okulun imza protokol töreninde bir konuşma yapan Vali Öz, “Yaklaşık 9 milyon liraya mal olacak 40 derslikli bu okul için hayırseverimize teşekkür ediyorum. Yapımına başlanan ve çalışmaları devam eden hemen yan tarafındaki pansiyonu da tamamladığımızda burası bir eğitim kompleksi haline gelecektir. Büyükşehir belediyemizin katkısıyla, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, İlim Yayma Cemiyeti ve hayırseverimizin bu fedakarlığı ile inşallah bu okulumuzun inşaatına en kısa zamanda başlayıp bitireceğiz. Trabzon insanının dışarıda kazanıp memleketine hayır için yatırım yapma konusunda çok büyük gayreti var. Bunun en güzel örneklerinden birisini bugün gerçekleştirmiş oluyoruz. Mevcut Trabzon Adanolu İmam Hatip Lisemiz ilimiz için önemli kişiler yetiştirmiş kimliği ve geçmişi olan eğitim kurumlarımızdan birisidir. Dolayısıyla bu eğitim kurumunun nitelikli yeni binasıyla ayakta kalıp devam etmesi, gelecek nesiller için çok önemlidir. Bu güzel yatırım için hayırseverimize teşekkür ediyorum” dedi.

            Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu da, “Bu yatırımdan dolayı şehrimiz adına hayırseverimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu eğitim tesislerini yapılmasında zemin etütleri, hafriyatları ve çevre düzenlemeleri gibi işler başta olmak üzere üzerimize ne düşüyorsa yapacağız” diye konuştu.

            Konuşmaların ardından okulun yapım protokolü Vali Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ve Hayırsever İşadamı Dursun Ali Kurt arasında imzalandı.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.