TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi ile yaptığımız “Üniversiteye Yolculuk” projesi kapsamında aynı zamanda Türkiye genelinde uygulanacak olan sınav, ilimizde KTÜ Rektörlüğü ile imzalanan protokol gereğince Kanuni(Merkez) Kampüsünde 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 10.00´da yapılacaktır.    
YGS Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan sınav şu an 12. sınıfta okuyan 9800 örgün eğitim öğrencimizi kapsamaktadır.

Öğrencilerimizin sınava katılabilmek için okullarından temin edecekleri muvaffakatnameleri ailelerine onaylatarak okul yönetimine teslim etmeleri yeterlidir. Sınav için herhangi bir ücret ödemeyecek olan öğrencilerimiz, ülke ve il genelindeki katılımcılar arasındaki durumlarını görerek 15.03.2015 tarihinde uygulanacak olan YGS’den önce eksiklerini düzeltme şansı yakalayacaklardır.

YGS Deneme Sınavındaki uygulamalar gerçek sınav formatında olacağından öğrencilerimizin sınav günü, kimlikleri ve okullarından aldıkları sınav giriş belgeleri ile sınav merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Sonuçlar müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacaktır. Öğrenci ve okul bazlı sonuçlar okullara gönderilecektir. Dereceye giren öğrencilerimiz düzenlenecek bir törenle ödüllendirilecektir.

YGS öncesi ‘SON PROVA’ olacak olan sınavımızda ve 15.03.2015 YGS’de tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

                                                                                             Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.