TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanması"na Yönelik Bir Toplantı Gerçekleştirildi.

    Müdürlüğümüz ile okul güvenliği konusunda ortak çalışma yapacağımız kurumların işbirliğinde Valilik B salonunda bir toplantı düzenlendi.


Vali yardımcısı Celalettin Cantürk’ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, müdür yardımcısı Mehmet Yerekapan, şube müdürü Mesut Kaş ile işbirliğinde bulunacağımız kurumların temsilcileri katıldı.

İlimizde 19. Milli eğitim şurası kapsamında hazırlık komisyonları çalışma konularından birisi de “Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanması” konusudur.

"Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu Ve Önleyici Tedbirlerin Alınmasına İlişkin İşbirliği Protokolü" çerçevesinde; Müdürlüğümüz ile okul güvenliği konusunda işbirliği içerisinde bulunacak kurumlar arasındaki müşterek çalışmaların ve alt komisyonlar tarafından yapılacak çalışmaların işlevsellik kazandırılması kararlaştırılmıştır.

Hazırlanacak protokol; Çocuklarımızın güvenli yaşam alanları ile geleceğe hazırlanmalarını, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmelerini, her türlü kötü alışkanlıklardan korunmalarını, ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirilmelerini, güvenli ortamlarda öğrenim görmeleri amacıyla okul güvenliğinin sağlanması ve sürdürülebilirliği ile ilgili esas ve usulleri kapsamaktadır.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.