TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Of´ ta Okul Aile Birliği Başkanları ve Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Of Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantılara müdürümüz Hızır Aktaş ´ın yanı sıra Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da katıldı.
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Of´ ta Okul Aile Birliği Başkanları ve Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

İlk olarak eğitim-öğretimin en önemli paydaşlarından biri olan Okul Aile Birliği başkanlarıyla bir araya gelen müdürümüz toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek şunları söyledi. "Okullarımızın Aile Birlikleri bizim için önemlidir. Eğitim-öğretim, sosyal kültürel faaliyetler ve okullarımızın fiziki mekanlarının iyileştirilmesi noktasındaki çalışmalarımızın sizden ayrı bir şekilde düşünülmesi asla söz konusu değildir. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü, diğer idari personel ve okul müdürlüğü ne kadar önemliyse  okul aile birliklerimiz de en az o kadar önemlidir. Biz bir başarı beklentisi içerisindeysek, kaliteli eğitimi daha yukarı taşımak noktasında bir gayretimiz var ise, bu sizinle beraber olacaktır. Bu yüzden bizim eğitim öğretim içerisinde attığımız adımlar sizlerle beraber olacaktır. Yani biz bir aileyiz. Dolayısıyla biz yapmış olduğumuz faaliyetleri, hedeflerimizi, ilkelerimizi, önceliklerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde yeniden görev almış arkadaşlarımızı tanıyalım, onları tek tek dinleyelim, zihinlerdeki sorulara cevap bulmaya çalışalım, varsa önerileri alalım ve beraberce bir istişarede bulunalım, diye bu toplantıları yapıyoruz.”dedi.

Daha sonra müdürümüz Aktaş, toplantıya katılan Okul Aile Birliği Başkanlarını tek tek söz vererek dinledi. Okul Aile Birliği Başkanları madde bağımlılığı, çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyaloğu, okul güvenliği, özel yemek, fiziki mekan ve temizlik konularındaki mevcut durum ve taleplerini müdürümüzle paylaştılar, bu konular hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu.

Yeni atanan aday öğretmenlerle de bir araya gelen müdürümüz Hızır Aktaş, yeni başladıkları bu mesleğin hayırlı uğurlu olmasını ve başarılı olmalarını temenni ederek şöyle devam etti. "Çocuklarımızı hayata hazırlama noktasında beraber çalışıyoruz. Bundan dolayı biz bir ekibiz, bir aileyiz. Atandığınız okullarda hem öğretmenlerimizle hem velilerimizle uyum içerisinde olmanızı istiyoruz. Çocukları severseniz, bu sevgiyi onlara hissettirtebilirseniz onlar da sizi sevecektir. Dolayısıyla onlar da sizin derslerinize ilgi duyacak ve size karşı mahcup olmamaya gayret edeceklerdir.  Hangi branştan olursanız olun, sizden istediğimiz ortak şey, size emanet ettiğimiz çocukların vatanını seven, bayrağını seven, anasına babasına saygı duyan, geçmişi ile köprü kurabilen bir birey olmasına katkıda bulunmanızdır. Bunu yaparsanız mesleğinizi en güzel şekilde icra etmiş olursunuz."diye konuştu.

Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden müdürümüz Hızır Aktaş, öğretmenler odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek onları dinledi. Of İrfanlı İlkokulu inşaatını da yerinde inceleyen müdürümüz Hızır Aktaş daha sonra Of´tan ayrıldı.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.