TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci İl Meclis Başkanı Seçimi

Öğrenci İl Meclis Başkanı Seçimi

  

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan Trabzon İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçiminde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut KAŞ ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai MISIR katıldı. Şube Müdürü Mesut KAŞ ilçelerden gelen öğrencilere hitap etti. KAŞ, konuşmasında öğrenci meclisinin üstleneceği görevleri ve seçim kuralları hakkında bilgiler verdi.

İl meclis başkanı seçimine il merkezi ve ilçelerden 4 öğrenci aday olurken, tüm adaylara projelerini anlatmaları için konuşma hakkı tanındı. Konuşma yapan adaylar, oy kullanmak üzere ilçelerden gelen öğrencilerden oy talebinde bulundu.

Eski İl Öğrenci Meclisi Başkanı Rümeysa SOYLU bir konuşma yaparak hem tecrübelerini anlattı hemde yeni başkan olacak adaylara tavsiyelerde bulundu.

Adayların konuşmalarının ardından oy kullanma işlemine geçildi. 50 öğrencinin oy kullanımından sonra oyların sayımına geçildi. Yapılan sayım sonucunda Maçka Anadolu Lise öğrencisi Sefa AYDIN 19 oyla Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi. Meclis Başkanlığına seçilen AYDIN, Trabzon’u en iyi şekilde temsil etme sözü verdi.

 

Sandık Kurulu

 

Başkan Muhammet DİLLİ - Beşikdüzü Fatih Mesleki ve Tekn Andl. Lisesi

Üye Cemil ÖZER - Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi

Üye Ahmet Talha ÇOLAKOĞLU - Vakfıkebir Gülbaharhatun Anadolu Lisesi

Üye Mehmet ÖKSÜZ - Yomra Fen Lisesi

Üye Ömer Alperen LOĞOĞLU - Yomra Anadolu Lisesi

 

Seçim Sonuçları

Sefa AYDIN : 19

Nurullah KIZKABAN : 15

Celil Can ERCELEP : 13

Mustafa Selçuk İMAMOĞLU : 6

 

 

Başkan Sefa AYDIN’ın Ekibi

Fatma BAYKUŞ

Ali Rıza GÜNAÇAR

Burak ÖZBEK

Oğuzcan YILMAZ

 

 

meclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclismeclis

 

  2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi. Haber ile ilgili dosyaya ulaşmak için /tıklayınız... 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.