TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş Tarihi Alacahan’da Öğrenme Etkinliklere Katıldı.

Geleneksel el sanatları, yiyecekler ve tatlıların öğretildiği, üretildiği, teşhir ve satışının yapıldığı tarihi Alacahan’da, her hafta çarşamba günleri Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri ile ilgili öğrenme etkinlikleri düzenlenmektedir.
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş Tarihi Alacahan’da Öğrenme Etkinliklere Katıldı.

Üç boyutlu resim, karakalem ve yağlı boya çalışmalarının yapıldığı bu haftaki öğrenme etkinliklerine müdürümüz Aktaş’ın yanı sıra, Hayat Boyu Şube Müdürü Tahsin Kalaycı, Trabzon Öğretmenevi Müdürü Yusuf Sever, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Orhan Genç, Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, Boğaçhan Derneği Başkanı Mustafa Durmuş da katıldı.

İlimizde kanserle mücadele eden hastaların, KTÜ Farabi Hastanesi Psikiyatri Bölümü hastalarının ve karakalem çalışması yapan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği sergiyi gezen müdürümüz Aktaş kursiyerlerden bilgi aldı ve emekleri için teşekkür etti.

Alacahan da Eylül-2014 tarihinden itibaren kurs faaliyetleri yürütülmekte, öncelikli olarak unutulmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarımız yaşatılmaktadır. Ayrıca üretime yönelik farklı kurs programları da uygulanarak meslek öğretilmekte ve aile ekonomisine katkı sağlanmaktadır.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.