TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlama Programı Kapsamında 81 İlden Gelen Öğretmenler Ankara’da Ağırlandı.

İlimizden Çaykara Öğretmenevi müdür yardımcısı Mustafa Altınbaş ve Ortahisar Boztepe İlkokulu öğretmeni Meryem Kont ‘un da iştirak ettiği davette toplam 204 öğretmen hazır bulundu.
Öğretmenler Günü Kutlama Programı Kapsamında 81 İlden Gelen Öğretmenler Ankara’da Ağırlandı.

Sırasıyla Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkan Vekili Sayın Sadık Yakut ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından öğretmen temsilcileri kabul edildi.

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, 81 ilden gelen 204 öğretmene Bakanlık Başöğretmen Salonu´nda seslenerek, "Sevgili öğretmenler, Ankara´ya hoşgeldiniz" dedi ve tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna işaret eden Bakanımız Sayın Avcı, "Uluslararası bir araştırma gösteriyor ki dünyada öğretmenlerin toplum tarafından en çok saygı gören üç ülkeden bir tanesi Türkiye. Dünya ülkeleri arasında Türkiye, öğretmenlere saygı açısından ilk üçe giren bir ülke. Bu bizim geleneksel kültürümüzde kökleri çok derinlere giden öğretmen sevgisinin ve saygısının bir tezahürü" diye konuştu.

Başkent Öğretmenevi´nde düzenlenen kutlama törenine ise Bakanımız Sayın Avcı´nın yanı sıra Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve  bakanlık bürokratları katıldı.

Bakan Avcı, törendeki konuşmasında salonda bulunan öğretmenlere, "Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Nice nice seneler, sağlık, afiyet ve huzur içinde bu güzel mesleği icra etmeyi nasip etsin" diyerek seslendi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 İlden gelen öğretmenleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti ve resepsiyon verdi.

Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şahsı ve tüm millet adına öğretmenlere şükran ve minnet duygularını sunarak "Aşkınız, sevdanız, fedakarlık duygunuz daim olsun" dedi.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.