TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş İlk Defa ve Yeniden Görevlendirilen Müdürlerle Beraber Toplantı Yaptı.

  Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya müdürümüz Hızır Aktaş´ın yanı sıra müdür yardımcıları, şube müdürleri ile ilimiz genelinde ilk defa ve yeniden görevlendirilen müdürler katıldı.  
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş İlk Defa  ve Yeniden Görevlendirilen Müdürlerle Beraber Toplantı Yaptı.

Konuşmasına herkesi selamlayarak, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek ve görevlendirilen müdürleri tebrik ederek başlayan müdürümüz Hızır Aktaş şöyle devam etti.

 "Üstlendiğiniz bu kutsal görev için hepinize başarılar diliyorum. Bu toplantı görevlendirilen arkadaşlarımızla hem tanışma hem de nasıl hareket edeceğimiz hususlarında bilgilendirme ve bir paylaşım toplantısıdır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden önce buralarda birileri oturuyordu, bizden sonra da oturacak. Dolayısıyla bugün burada sizlerle yola devam ederken aynı uyum içerisinde, aynı kararlılıkla devam etme, herhangi bir aksaklığa, eksikliğe meydan vermeden acabaları gidermek adına burada toplanmış bulunuyoruz ve bir takım paylaşımlarımız olacak. Onun için bize kolaylık sağlayacak en önemli özellik tanıma özelliğimizdir.Öncelikle atandığımız görev icabı kurumumuzu iyi tanımaya gayret edelim. Yönetici vasfınızı konuşturabilmeniz için bizim anayasamız olan yönetmeliğimizi, mevzuatımızı çok iyi bilmeniz gerekir. Okulumuzu tanıma noktasında da bir analiz yapalım. Okulun artıları, eksileri nelerdir. Bunları tespit edip kendimize bir hedef koyalım. Okulumuzun temizliğine de dikkat edelim ve Beyaz Bayrak alma sayısını artıralım. Milli Eğitim camiası olarak biz bir aileyiz. Okul da bu ailenin bir birimidir. Bulunduğumuz kurumda kardeşliğimizi pekiştirici davranışlar içerisinde olalım. Okulda bu kardeşliğimizi, birlik-beraberliğimizi pekiştirirsek bu ilimizin eğitimine olumlu olarak yansır." diye konuştu.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.