TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Brifingi

    Valimiz Sayın Abdil Celil Öz Başkanlığında yapılan toplantıda ilimizin eğitim-öğretim durumu masaya yatırıldı.
Eğitim Brifingi

 

Yaklaşık dört saat süren toplantıya Vali yardımcısı Celalettin Cantürk, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Maarif Müfettişleri Başkanı Durdu Karadeniz, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse de katıldı.

2014-2015 eğitim- öğretim sezonu kapsamında yatırım, onarım, yapım işlerinin yanında ilimizin başarı durumu ve geçtiğimiz günlerde ilimizde yapılan çalıştay ile Antalya’da yapılan Milli Eğitim Şurası çerçevesinde başarının yükseltilmesi için yapılacak planlar ve çalışmalar gözden geçirildi.

Trabzon’da eğitimle ilgili ilkokul, ortaokul, lise ve meslek liselerinin bütününde öğretmenlerin ve yöneticilerin performanslarını ölçülebilir bir şekilde ortaya koyan, değerlendiren ve eğitimin bir bütün olarak kalitesini yükseltemeye yönelik çalışmaların alt yapısının hazırlandığını ifade eden Vali Öz,”Daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim için adımlar atılmaya devam edilecektir. Öğretmenlerin, eğitim yöneticilerinin kalitesinin geliştirilmesi, ders programları, okul güvenliği gibi konularda yapacağımız çalışmalar Milli Eğitim Şurası sonrası farklı bir boyuta taşınmıştır.

             İki önemli hedefimiz var. Bunlardan ilki yatırımlarımızı hızlı ve kaliteli bir şekilde tamamlamak, ikincisi de eğitim kalitesini yükseltmektir. Bu kapsamda 600 derslik, kapalı spor salonları, pansiyonlar gibi önemli yatırımlar planlanmıştır. Eğitim- öğretim konusunda ise ikili eğitimden tam gün eğitime geçme çalışmalarımız, mesai sonrası okullarımızda yapılan takviye kurslarının artarak devam etmesi gibi çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

         Vali Öz ayrıca, önümüzdeki eğitim-öğretim yılı ile ilgili çalışmalarında kapsamlı bir okul onarımları olduğunu söyledi.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.