TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın A.Celil Öz ´Okullarda Trafik Eğitim Parkuru´ Projesinin Açılış Törenine Katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğü ve Ortahisar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen "Trafik Eğitim Parkuru Projesi"nin startı Ortahisar Ayfer Karakullukçu İlkokulunda verildi.
Valimiz Sayın A.Celil Öz  ´Okullarda Trafik Eğitim Parkuru´ Projesinin Açılış Törenine Katıldı.

         Açılış programına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, okul yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

          Törende bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Ülkemizde trafikte büyük can kayıpları yaşanıyor. Bir o kadar insanımız da sakat kalıyor. Bunun yanında milyarlarca lira maddi kayıp meydana geliyor. Dolayısıyla bu sıkıntı bizim önemli bir problemimizdir. Bu kayıpların önüne geçme ve trafik kültürünü geliştirme noktasında neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Devletimiz, kurumlarıyla önemli çalışmalar yapıyor. Son yıllarda bu alanda stratejik eylem planları hazırlandı. Eğitimde, altyapıda, teknolojide önemli çalışmalar yapılıyor. Birbirimize olan saygıyı ve sevgiyi trafik eğitimi alanında vermemiz gerekiyor. Bunu daha küçük yaşlarda, çocuklarımızla birlikte başlatmanın yararlı olacağını düşündük. Bu bir başlangıçtır. Bunu diğer okullarımızda da yayarak devam edeceğiz. Böyle bir projede yer aldıkları için okul aile birliğimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Topyekun bir eğitimle trafik kazalarından kurtulabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

          Trafik duyarlılığını çocuklara kazandırarak, onların ileriki yaşlarında trafik kurallarına uygun yaşayan insanlar olması noktasında bu çalışmaları başlattıklarını ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ise, "Trafik kazalarında ülkemizdeki can kaybı, yaralı ve maddi hasar çok üzüntü verici boyutlarda. Bu nedenledir ki bizler de belediye olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte bu konuda temelden eğitim noktasında nasıl çalışmalar yapabiliriz diye düşündük. Eğitimin yuvası olan okullarımızdaki pratikle beraber bu duyarlılığı daha küçük yaşlarda çocuklarımıza kazandırarak, onların ileriki yaşlarında iyi birer sürücü, iyi birer yaya, yani trafik kurallarına uygun yaşayan insanlar olması noktasında bu çalışmaları başlattık. Bu çalışmalarımızı Sayın Valimiz himayelerinde şu anda 12 okulumuzda gerçekleştiriyoruz. Ancak bu çalışmanın bütün okullarımızda olması gerektiği kanaatindeyim" diye konuştu.

           Konuşmaların ardından trafik eğitim parkuru açılışı gerçekleştirildi. 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.