TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile Trabzon Fen Lisesi öğretmenlerinden bir grubu makamında kabul etti.

  Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ile Trabzon Fen Lisesi öğretmenlerinden bir grubu  makamında kabul etti.  
Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile Trabzon Fen Lisesi öğretmenlerinden bir grubu  makamında kabul etti.

        Gelecek nesilleri inşa etme görevini büyük bir sorumlulukla  üstlenen öğretmenlerin önemli fonksiyonları ve güçleri olduğunu belirten Vali Öz “24 Kasım’ın bir başka anlamı da başöğretmen ünvanının Mustafa Kemal Atatürk’e  verilmesi dolayısıyla  kutlanılan bir gün olmasıdır. Bunun anlamı bir bakıma öğretmenlik mesleğine ve öğretmenlerimize olan saygının, hatırlamanın, vefa borcunun bir ifadesini gerçekleştirmektir. Bunun yanında tabii öğretmenlik mesleğinin önemi ve geleceğimiz için ne kadar anlamlı olduğunun vurgulanmasıdır. Bugün  vesilesiyle öğretmenlerimizin ve genel eğitim sistemimizin belirli ölçüde değerlendirilmesi yapıp öğretmenler gününü hafta olarak  kutluyoruz. Öğretmenlerimizle ilgili ilkokuldan başlayarak bütün eğitim sürecinde herkesin önemli izleri, hatıraları ve güzellikleri var” dedi.

        Eğitim sürecinde hem ülkelerin hem de bireylerin tek tek  geleceği için öğretmenlerin çok büyük görevleri ve güçleri olduğuna vurgu yapan Vali Öz “Öğretmenlik mesleği başka hiç bir mesleğin yaşayamayacağı duyguların yaşandığı bir meslektir. Bundan dolayı tüm öğretmenlerimizi bu mesleğini seçtikleri için, bu mesleği hakkıyla yapmak istedikleri ve gelecek nesilleri inşa etme görevini büyük bir  sorumlulukla yapma gayreti içersinde oldukları için kutluyorum. Sizin nezdinizde ilimizde, ülkemizde görev yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimizi, şükranlarımızı, başarı ve sağlık dileklerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.

        Görüşmede Öğretmenler Günü kutlama ptrogramı hakkında Vali Öz’e  bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ise Trabzon’a yakışır bir şekilde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapacaklarını ifade etti.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.