TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezinde CNC makinesi için tören düzenlendi.

 Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından alınan CNC makinesinin teslimi ve El Becerileri sınıf açılışı için Ortahisar Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde bir tören gerçekleştirildi.
Karadeniz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezinde CNC makinesi için tören düzenlendi.

Açılış törenine valimiz Sayın A.Celil Öz, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Kara, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler  katıldı.

İlimizde eğitilebilir engellilerin eğitime ulaştırılma oranlarının yüzde 95 lerin üzerinde ulaşmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Vali Öz ” Ülkemizde ve Trabzon’da son yıllarda sosyal devlet olmanın gereği, güzel çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızın bir tanesi de desteğe ihtiyacı olan kesimlerle birlikte engellilere yönelik mali, sosyal haklar ve istihdama yönelik yapılan önemli çalışmalardır.  Hiç kuşkusuz ki engellilerin eğitimi, hayata hazırlanması, iş sahibi olması ve günlük hayata adaptasyonu ile ilgili çalışmalar ilimizde önemli bir yere sahiptir. İlimizde eğitilebilir engellilerin eğitime ulaştırma oranlarının yüzde 95 lerin üzerinde olması büyük bir başarıdır. Elde edilen bu başarıda en büyük pay sahibi Çamlık Karadeniz Özel Eğitim okulumuzdur. Okulumuzda ilimizin yöresel el sanatlarını ekonomiye kazandırma noktasında hizmet sektörü ile ilgili çok güzel çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Bugün burada yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. CNC ROUTER tezgâhı buradaki gençlerimizi üretimlerini geliştirmelerini ve böylelikle meslek edinmelerini sağlayacaktır” dedi.

Çamlık Karadeniz Özel eğitim Okulumuzda üretilen ürünlerin pazarlanması için başta Alacahan olmak üzere farklı fiziki mekânların kullanılacağını belirten Vali Öz, “Bizim için burada önemli olan buradan yetişen gençlerimizi önümüzdeki süreçte meslek sahibi olarak istihdam edilmesidir. Bundan dolayı bu projeyi ve benzer projeleri önemsiyoruz. Bu eğitim birimlerimizdeki kalite standartlarının artması için hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “ Trabzon olarak büyük bir birliktelikle Asıl Engelli Olanlar Engellerini Aşamayanlar” sloganı ile engellilerimize yönelik çok güzel çalışmalar yaptık. Engelsiz yaşayanlar şehri olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Metin Kara ise;  Bu proje bir arkadaşımızın hayatını kurtarmak için hedeflerimizin üzerinde sonuçlar yaratacaktır. Bundan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz “dedi.

Proje kapsamında 60 bin TL civarında maliyeti olan ahşap, alüminyum ve diğer ürünlerin işlemsini yapabilecek programa entegre 4 eksenli CNC ROUTER makinesi üzerinden 5 bedensel ve 5 zihinsel engelli öğrenci eğitim alacaktır. 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.