TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

             24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 86. yıldönümü olan bu anlamlı günü “Öğretmenler Günü” olarak 34. kez kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz.

 Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım,

Ülke geleceğimizin inşasında en büyük pay hiç kuşkusuz eğitimcilerin ve eğitim kurumlarınındır. Bu çok önemli görevin sahibi siz değerli meslektaşlarımın çocuklarımızı ve gençlerimizi Millî Eğitimin genel amaçlarında ifade edilen iyi insan, iyi vatandaş ve iyi bir meslek ve iş sahibi yapmaya yönelik gayretleri her türlü takdirin üzerindedir.

Her geçen gün eğitim alanındaki yük ve sorumluluğumuzun artmakta olduğu gerçeği yaşadığımız yüzyılın dünyamızdaki çok hızlı değişimin gereğidir. Bu değişimin gereği olarak da çocuklarımızı eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, teknolojiyi ve dilimizi etkin ve verimli kullanabilen, girişimci, farklı görüş ve düşüncelere saygılı, ufku geniş bireyler olarak yetiştirmemiz gerektiği bilincinde olduğunuzdan şüphem yoktur.

Bu asil görevin güzide mensuplarının öğretmenler gününü tebrik ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                     Hızır AKTAŞ

                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.