TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19. Milli Eğitim Şurası Okul Güvenliği Toplantısı Valimiz Sayın Abdil Celil Öz Başkanlığında Yapıldı.

Valilik B Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz’ün yanı sıra Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, müdürlüğümüz yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, emniyet ve jandarma teşkilatı yöneticileri ve üniversiteden akademisyenler katıldı.
19. Milli Eğitim Şurası Okul Güvenliği Toplantısı Valimiz Sayın Abdil Celil Öz Başkanlığında Yapıldı.

Eğitim güvenliği ile ilgili ilimizde alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Vali Öz, 19. Milli Eğitim Şurası hazırlıkları kapsamında geçtiğimiz ay ilimizde yapılan toplantıya dikkat çekerek, “Bu toplantıda dört ana başlık öne çıktı. Bunlar; eğitim ve okul güvenliği ile ilgili çalışmalar, okul yöneticilerinin niteliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar, öğretmenlerimizin niteliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar ile ders programları ve müfredatın iyileştirilmesi yönündeki çalışmalardır.

            Eğitim şurası ile ilgili olan bazı konuları il düzeyinde yapacağımız düzenlemelerle ve çalışmalarla ele alacağız. Okul güvenliği ile ilgili tedbirler bunların başında geliyor. Bu konuda bu güne kadar farklı uygulamalar ve çalışmalar yapıldı. Hem okul içinde hem de okul çevresinde alacağımız tedbirlerle çocuklarımızın eğitim hayatı boyunca güvenli bir ortamda sağlıklı eğitim almalarını sağlayacağız. Tüm bu çalışmaları daha kurumsal olarak belli eylem planı ve stratejiler kapsamında ele almak istiyoruz. Bu alanda projeli çalışmalar yaparak güvenlik birimlerimiz, okul yöneticilerimiz, okul aile birliğimiz ve velilerimizin de işbirliği ile son yıllarda önemli mesafeler aldık.  

            Okullarımızda ve çevresinde çok ciddi asayiş olayı yaşamıyoruz. Ama yinede bu konuda her geçen gün hassasiyetimizi arttırmamız gerektiğinin farkındayız. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara bulaşmaması ve belli sıkıntılarla karşılaşmaması için daha sıkı tedbir almamız gerekiyor. Gerekirse belli büyüklükteki okullarımızda özel güvenlik yapılanmasını da ele alıp değerlendireceğiz. Hepsinden önemlisi okul idarecilerinin, öğrencilerin, okul aile birliği ve velilerin ilişki ve işbirliğini geliştirerek bu sorunun bilinçlenme yoluyla çözülmesidir. Amacımız yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim yapmalarıdır” diye konuştu. 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.