TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önder Atatürk, Ölümünün 76. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde törenlerle anıldı. Valilik önündeki törenin ardından anma törenine Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde devam edildi.
Ulu Önder Atatürk, Ölümünün 76. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

Trabzon Valiliği önünde düzenlenen anma törenine Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

            Saat 09.05’te sirenlerin çalmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar yarıya indirildi. Vali Öz’ün şeref defterini imzalamasıyla valilik önündeki tören sora erdi.

            Vali Öz, Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

           “Büyük ATATÜRK,

          Ebediyete intikalinizin 76. yılında size olan sonsuz saygımıza, ilke ve devrimlerimize bağlılığımızı, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatma andımızı yinelemek için huzurundayız. Kurduğunuz Cumhuriyet ve gerçekleştirdiğiniz devrimlerle başlattığınız çağdaşlaşma sürecindeki ışığınız ve gücünüz manevi varlığımız ve ilkelerimizdir. Bu ışık ve güçle laik, demokratik ve çağdaş cumhuriyetimizi, ülke ve ulus bütünlüğümüzü, birlik ve dirliğimizi sonsuza kadar koruyacağız. Büyük Türk ulusu olarak yüksek anınız önünde eğiliyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

            Ruhun Şad Olsun.”

           Daha sonra anma törenine Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program ve TRT Çocuk Korosu´nun gösterileriyle devam edildi.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.