TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRABZON'DA 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI COŞKU İLE BAŞLADI

TRABZON'DA 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI COŞKU İLE BAŞLADI

TRABZON'DA 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI COŞKU İLE BAŞLADI

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, Trabzon'da ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. İlimiz genelinde 635 okulumuzda 12.101 öğretmenimiz ve 135.734 öğrencimiz okullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. 

İlk olarak Valilik Önü Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni ile başlayan etkinliklerde törene katılan öğrencilerin neşesi alanı doldurdu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na İl Millî Eğitim Müdürümüzün çelenklerini sunmasının ardından Valilik Binası önünde günün anısına tüm öğretmen ve öğrencilerimizle toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Çelenk Sunma Töreni'nin ardından Ortahisar Zehra Kitapçıoğlu İlkokulunda Kutlama Programı düzenlendi.  Okulda düzenlenen Kutlama Töreni'ne Valimiz Aziz Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun ile İl Protokolü; öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenlerimiz katıldılar.

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun, yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk gününde eğitim bahçemizin rengarenk çiçekleri, ülkemizin geleceği çocuklarımızla ve onları yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle tekrar birlikte olmanın heyecan ve gururu içindeyim. Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğunu ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen bir düşünce ile yeni eğitim öğretim yılımızın tüm ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.  

Sahip olduğunuz öğrenme arzusunu hiçbir zaman kaybetmeyin.           

Konuşmalarında öğrenci, veli ve öğretmenlerimize seslenen Uygun "Sizler ilerleyen teknolojiyle beraber toplumun yenilikçi dönüşümünde, ana figür olma yolunda ilerlemektesiniz. Yeni bir şey öğrenmekten korkmayın. Sahip olduğunuz öğrenme arzusunu hiçbir zaman kaybetmeyin. İçinizdeki öğrenme aşkı ve hayallerinize ulaşma arzusu ile sizleri sınıflarınızda ders dinlerken, kütüphanede kitap okurken, atölyelerde çalışırken, koridorlarda mutlu ve geleceğinden emin adımlarla yürürken görmekten mutluluk duyuyoruz. 2023-2024 eğitim- öğretim yılı yine her yıl olduğu gibi hayallerinize bir adım daha yaklaştığınız ve sizlere güzel bir hayatı sunacak bir eğitim öğretim yılı olacaktır." dedi.

"Çocuklarımızın Akademik Başarısının Yanı Sıra Ülkemizin Millî, Ahlaki, İnsani, Manevi ve Kültürel Değerlerini Benimsemesine de Önem Vermeliyiz."

Müdürümüz Uygun konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pek Muhterem Anne ve Babalar; çocuklarınız okulda bulunduğu süre içerisinde; gerekli olan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıkları, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, bir üst öğrenim kurumuna hazırlık için gerekli donanıma sahip olmayı okullarımızda ve yaşayarak öğrenecektir. Çocuklarımızın akademik başarısı tabi ki bizler için de sizler için de oldukça önemlidir bunu bilmekteyiz fakat bizler de birer anne baba olarak çocuklarımızın akademik başarısının yanı sıra ülkemizin millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsemesine de önem vermeliyiz." dedi.   

Konuşmalarının sonunda öğretmenlerimize de seslenen Müdürümüz Hasan Uygun, "Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmektesiniz. Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği maddi ve manevi sorumluluğu sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, öğrencilerimizi şefkatle sarmaya, yollarını aydınlatmaya devam ediyorsunuz." dedi.           

Konuşmalarının sonunda çok değerli öğrencilerimizin ve kıymetli ailelerinin yeni eğitim öğretim yılını kutlayan Müdürümüz öğrencilerimize bu eğitim döneminde de muvaffakiyetler dileyerek konuşmalarını sonlandırdılar.       

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın İlk Zilini Çaldılar

Müdürümüzün Açılış Konuşmalarının ardından Valimiz Aziz Yıldırım'ın konuşmaları ile ana programa geçildi. Günün anlam ve önemi içeren bir öğrencimizin konuşmaları ve şiir okumasının ardından birinci sınıflara "Hoş geldiniz" diyen dördüncü sınıf öğrencilerimiz birinci sınıf öğrencilerine çiçek takdiminde bulundular. Halk oyunları gösterisi ile sonlanan programda Sayın Valimiz, Müdürümüz ve Protokol Üyeleri öğrencilerle birlikte eğitim öğretimin ilk zilini çaldılar. Ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettiler. Öğretmen Odası'nda öğretmenlerle bir araya gelerek yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek okuldan ayrıldılar.

11-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-2023

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.