TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VELİ AKADEMİSİ İLÇE KOORDİNATÖRLERİ'NE BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

VELİ AKADEMİSİ İLÇE KOORDİNATÖRLERİ'NE BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

 

       VELİ AKADEMİSİ İLÇE KOORDİNATÖRLERİ'NE BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

                    Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen Veli Akademisi'nin ilçe koordinatörleri olan Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmenlerimize, geçen yılki çalışmaları için Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu tarafından taltif edilen Başarı Belgeleri'ni Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu takdim etti. Müdürümüz, Koordinatörlerimizle yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Yol haritasını belirlediler.

               2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Temsilcileri Genel Değerlendirme Toplantısı, Müdürümüz Sayın Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun açılış konuşması ile başladı. Bakanlığımızın ve Valimizin bu projeye verdiği önemi paylaşan Müdürümüz, Veli Akademisi eğitimleri ile şehrimizde yakaladığımız olumlu sürecin devamı için bu dönem yapılacak olan çalışmaların daha da önemli olduğuna dikkat çekti. Bu dönem eş zamanlı seminerlerin yanında atölye çalışmaları, iş başı eğitimler ile velilere ihtiyaçları doğrultusunda beceri kazandıracak eğitimler planlandığını açıkladı. Eğitimlerin içeriğinin velilerin talepleri doğrultusunda uygulanan anketler sonucunda belirlendiğini söyleyen Müdürümüz, İlçe Temsilcileri'ne yapılacak planlamalarda önceliğin veli ihtiyaçlarına yönelik olması gerektiğini belirtti.  Hedeflerinin ilimiz genelindeki tüm velilerimize ulaşıp çocuklarının gelişim süreçlerinde faydalı adımlar atabilmelerine vesile olmak olduğunu belirten Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, İlçe Temsilcileri'ne göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ederek toplantıyı tamamladı.

                   "Trabzon Veli Akademisi, Velilere Yol Gösteriyor"

                Trabzon'da 142 bin veliye çocuklarıyla iletişimlerini daha da güçlendirmeleri amacıyla eğitim verilmesi hedefleniyor. Müdürlüğümüzce başlatılan 47 kişilik uzman ekibin çalışmaları sonucunda Ocak 2022'de kuruldu. Akademinin, farklı okullarda belirli günlerde düzenlediği eğitimlerde velilere 46 başlık altında, "Davranış yönetimi, ergenle iletişim, bilinçli ebeveynlik, bağımlılıkla mücadele ve riskli yaşam olayları, gençlerle iletişim ve riskli davranışlardan uzak durmak, çocukların problem çözme becerilerini geliştirmek" gibi çeşitli konularda bilgi aktarılıyor.

               Müdürlüğümüzün internet sitesi üzerinden kayıt yaptıran velilere, belirlenen konu başlıklarında gönüllü öğretmen, akademisyen, yazar, psikolojik danışman, sporcu, sanatçı, bürokrat ve iş insanları tarafından hem yüz yüze hem de çevrim içi eğitim veriliyor. Konular, 5 bin 300 velinin katılımıyla yapılan anketle belirlendi    

                    "Müdürümüz, Tüm Koordinatörlere Teşekkür Etti."

                Müdürümüz, bu alanda emek vererek çalışan Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmenlerimizeyaptıkları tüm çalışmalarından dolayı teşekkür ederek önümüzdeki dönem çalışmalarında tüm koordinatörlerimize başarılar diledi.

 21-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-2022

           

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.