TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU´nun 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Millî  Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU´nun 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Artık 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı'nın birinci dönemini geride bırakmış bulunmaktayız. Şimdi sizleri güzel bir tatil bekliyor. Bunu da fazlası ile hak ettiniz. Şimdi tatilinizde kendinize alabildiğiniz kadar neşe, mutluluk ve sevgi toplamaya devam edin. Çünkü yaşadığınız anın bir daha tekrarı yok. Hayattan dersler çıkarın, payınıza düşeni almasını bilin. Mutlu olmak için sizi engelleyecek hiçbir bahaneniz olmasın. Kitap okuyun, kışın tadına varın, doğanın kokusunu içinize çekin, doğanın sesini dinleyin, kitaplarınızın çok sevdiğiniz kahramanlarını dinleyin, sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelin, sohbet edin, ailenizle birlikte verimli zamanlar geçirin, ailenizi dinleyin ve en önemlisi de ruhunuzu dinleyin. Ve dinlenin. Hayatta telefon, televizyon ve internet dışında da zevk alınacak birçok güzel şey olduğunu asla unutmayın. Bir spor branşıyla mutlaka uğraşın, bir çalgı aleti öğrenmeye çalışın. En çok da içinizden gelerek gülün ve çevrenize gülümsemeyi unutmayın.

Her şey varlığınızla anlam bulur, güzelleşir. Öyleyse karnedeki notlarınız ne olursa olsun, kendinizi üzmek yerine, kendinizi sorgulayın, başarıya ulaşmak için çare ve tedbirler düşünün. Unutmayın ki başarı ya da başarısızlık sizin kişiliğinizin, zekânızın değil; yıl içinde göstermiş olduğunuz performansınızın kaçınılmaz bir sonucudur.

Hayatın güzelliklerini yaşarken insana, hele hele büyüklerinize, ailenize, saygıyı, sevgiyi ihmal etmeyin.  Başkalarının düşüncelerine de saygı duyun. Empati kurmaya çalışın, kırıcı olmayın, yapıcı olun.    

 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın 1. Dönemi'nin sona ermesi vesilesiyle bir dönem boyunca örnek davranışları ile başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma, destekleriyle öğrencilerimizin yanında yer alan eğitimin en önemli parçası velilerimize teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimle, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.