TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun Göreve Başlama Mesajı

             Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Trabzonlular;

Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleriyle 17.12.2021 tarihinde Trabzon İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Her şeyden önce köklü tarihi ve kültürü, eşsiz tabiatı, verimli toprakları ve güçlü insanıyla ülkemizin kadim şehri Trabzon'a hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşıyor; bizlere böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden Sayın Millî Eğitim Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Ülkemizin göz bebeği, medeniyetimizin mukaddes değerlerinin taşıyıcısı, her köşesine aşina olduğum, yakinen bildiğim Trabzon'un eğitim yöneticisi olmak; görevimi siz kıymetli yönetici, öğretmen ve hemşehrilerim ile yürütmek; benim için bir gurur ve onur vesilesidir.

Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının merkezinde konumlandıran bir eğitim neferi olarak Trabzon'umuzu, daha önceden var olan birikimlerin ve başarıların üzerine inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz.

Tüm kurumlarımızla karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Bizler için çok kıymetli olan bu yolda amacımıza ulaşmamız elbette siz değerli öğretmenlerimizin gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımdan her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna da inancım tamdır.

Trabzon'un dört bir yanında görev yapan değerli öğretmen arkadaşlarımın, beni bir amirden ziyade bir meslektaş olarak görmelerini istirham ediyorum. Bugünden itibaren Trabzon'da eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüz de makamımız da sonuna kadar açıktır. Bu yolda; mesai duygusu tanımadan, ilmi rehber, irfanı ilke edinerek aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek en büyük ülkümüz olacaktır.

Eğitimin, memleketimizin en mühim meselelerinden biri olduğunu düşünerek, Sayın Bakanımızın ve Valimizin önderliğinde, yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşehrilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; eğitim ve öğretim alanında yaptıklarımızla yetinmeyerek başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU

Trabzon Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.