TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Akreditasyonu Konusunda 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Katılımıyla Online Toplantı Gerçekleştirildi

Erasmus Akreditasyonu  Konusunda 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Katılımıyla Online Toplantı Gerçekleştirildi

      Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğümüz  koordinesinde Erasmus Akreditasyonu  konusunda 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katılımıyla online toplantı gerçekleştirildi.  "Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi Alanlarında Erasmus Akreditasyonu" konusunda AB ve Dış ilişkiler Genel Müdürü Burcu EYISOY DALKIRAN ve  Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker ASTARCI'nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda daire başkanları tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak, akreditasyon için gerekli şartlar açıklandı. 

     Erasmus Akreditasyon sistemi, akredite olan kurum kuruluşlara 7 yıl boyunca yurtdışına öğrenci ve personel hareketliliği için hibe desteklerine kolay bir şekilde erişebilme ve bütçeyi tek elden kontrollü bir şekilde yönetebilme imkânı sunmaktadır. Mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi alanlarında konsorsiyum akreditasyonu almaları halinde illerindeki ihtiyaca yönelik her yıl farklı kurumları konsorsiyuma üye yaparak daha önce hibe almamış kurumlardaki personelin, öğretmenin ve öğrencilerin akreditasyon sistemi süresince hibeden yararlanmalarını sağlayabileceklerdir.
  
        Bu sayede ilimizdeki kurumların ihtiyaçlarına göre belirlenecek konsorsiyumlar ile il içinde çok daha geniş katılımlı bir Erasmus süreci gerçekleştirilebilecektir.

16-10-202016-10-2020

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.