TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yardımcımız Bünyamin YILDIZ Başarılı Öğrencilerimizi Ödüllendirdi

Vali Yardımcımız Bünyamin YILDIZ Başarılı Öğrencilerimizi Ödüllendirdi

GençBizz Lise Girişimcilik Programı İnnavasyon Kampı'nda En İyi Girişimci Sunum Kategorisinde Türkiye 2.si  ve En iyi Girişimci Şirket Kategorisinde 3.sü olan Trabzon Merkez Fen Lisesi Girişimcilik Şirketi SHIMAYEN  bünyesindeki proje üreten öğrencilerimiz  Vali Yardımcımız Sayın Bünyamin YILDIZ tarafında ödüllendirildi.

Valilik A Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Yardımcısı Bünyamin YILDIZ, Müdürümüz Hızır AKTAŞ, DOKA Genel Sekreteri Onur ADIYAMAN ve DOKA Yönetkicileri, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik ÖREN ve Genel Müdürü Seçil YILDIRIM ÇELEBİ, danışman öğretmenler ve öğrenciler katıldı

Müdürlüğümüz ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İşbirliği Protokolü"   gereği  19 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen  GençBizz programı Türkiye Finalinde Trabzon Merkez Fen Lisesi'nden SHIMAYEN adlı grup 2020 yılı En iyi Girişimci Sunum Kategorisi 2.si ve En iyi Girişimci Şirket Kategorisi 3.sü seçilmiştir.

Protokol kapsamında yürütülen GençBizz Lise Girişimcilik Programı; lise öğrencilerinin kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün / hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programıdır.

21-08-202021-08-202021-08-202021-08-202021-08-2020

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.