TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın

"9 Eylül 2019 tarihinde yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan bizler,  dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde, ülkemizin milli idealleri doğrultusunda büyük bir istek ve şevkle koşacağımız, değer üretip, değer kazanacağımız bir eğitim maratonuna daha birlik ve beraberlik hissiyatı içerisinde başlıyoruz.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşımıza başarılar diliyorum.

Eğitim, her toplumun hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmedeki en büyük güçtür. Tarihin her safhasında insanlığa değer katan necip milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yolunda, en güçlü ve etkili kaynak eğitimli genç nesillerimizdir.

Milli hedeflerinin niteliğini ve ufkunu her geçen gün derinleştiren, bunları gerçekleştirme yolunda sonsuz bir gayretle çalışan ve üreten ülkemizin temel ve itici gücü eğitimdir, eğitimcilerimizdir. Bu bilinç ve hassasiyet içerisinde sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık ve önlenemez bir heyecan isteyen ilim-irfan yolculuğu, yediden yetmişe tüm milletimizin müşterek mefkûresi ve mücadelesidir.

Gençlerimizi ve çocuklarımızı, bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartların yanı sıra; gönlü insan sevgisi ile dolu, öz güveni yüksek; Türk milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini deruhte ve muhafaza eden; kendisiyle barışık, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve bunları davranışlarıyla somutlaştıran, başarılı bireyler olarak yetiştirmek en büyük gayemizdir.

'Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklığa ve yoksulluğa terk eder.' Bu sebeple eğitim davası bizim en büyük davamızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2019-2020   eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum."

 

                                                                                                                                  Hızır AKTAŞ

                                                                                                                           İl Mili Eğitim Müdürü

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.