TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, 2018 PİSA Uygulamasında Türkiye’yi Temsil Eden Okullardan Biri Olan Akçaabat İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, 2018 PİSA Uygulamasında Türkiye’yi Temsil Eden Okullardan Biri Olan Akçaabat İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, 2018 PİSA uygulamasında Türkiye’yi temsil eden okullardan biri olan Akçaabat İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek süreci yerinde izledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan BAL da yer aldı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma olan PISA’nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük yaşamdaki kullanma becerisini ölçmek; gençleri daha iyi tanıyarak onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymaktır.

PİSA ile Matematik okuryazarlığı, Fen Bilimleri okuryazarlığı ve Okuma Becerileri konu alanlarının dışında, öğrencilerin motivasyonları, kendileri hakkındaki görüşleri, öğrenme biçimleri, okul ortamları ve aileleri ile ilgili veriler de toplanmaktadır.

PISA’da, çoktan seçmeli, karmaşık çoktan seçmeli, açık uçlu, kapalı uçlu gibi değişik soru türleri kullanılmaktadır.

Öğrenciler, Bilgisayar Tabanlı Değerlendirme uygulamasının ardından anket uygulamasına katılmaktadırlar.

16-04-201816-04-201816-04-2018

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.