TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı ve Karşılaşılan Sorunlar” Konulu Seminer Vakfıkebir MTAL Uygulama Otelinde Başladı.

“Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı ve Karşılaşılan Sorunlar” Konulu Seminer Vakfıkebir MTAL Uygulama Otelinde Başladı.

Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde başlayan ve üç gün sürecek olan seminerin açılışına MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet BARAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Daire Başkanlığı Şube Müdürleri, Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Samim AKSOY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Köksal CÜRE ile Türkiye geneli organize sanayi bölgelerinde bulunan özel mesleki ve teknik anadolu lisesi okul müdürleri katıldı.

Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Samim AKSOY’un yaptığı açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, “Ülkemizin en büyük zenginliğinin yetişmiş insan gücü olduğuna inanıyoruz. İnsanımızı geleceğe daha iyi hazırlama noktasında desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu sorumluluğu hakkıyla yerine getirirsek yarınlarımız daha güzel olacaktır.” dedi.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran ise yaptığı konuşmada, “Meslek liselerin sayılarını arttırabilmemiz için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bu okulların çeşitlerini ve öğrenci sayısını arttırmak temel hedeflerimizden biridir. Meslek liselerinin sorunlarının memleket meselesi olduğunun farkındayız. Bu okulların olabildiğince desteklenmesini ve sanayiye doğrudan katkılarının çeşitlenerek arttırılmasını hedefliyoruz. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu alan ve dalları da sanayi destekleri oranınca desteklemeye çalışıyoruz. Mezun olduktan sonra iş bulma konusunda bazı sorunlarımız var. Bunlara da çözüm bulmaya gayret ediyoruz. Türkiye en büyük katma değeri insan gücünden elde ediyor. Bizim değerli yer altı madenlerimiz yok, petrolümüz yok ama en büyük değerimiz insan. İş gücü olarak girişimcileri karşınızda bulmak büyük bir başarı. Ülkemizin ihtiyacı olan aranan eleman yetiştirmek için meslek liselerini desteklemek, sanayinin ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan alan ve dallarda mezunların sayılarını arttırmak, program çeşitliliğimizi yükseltmek programlarımız güncelleyerek yolumuza devam etmek arzusundayız. Bu bağlamda sizlerin girişimciliğinize ihtiyacımız var. KOSGEB’ten bütün okullarımızın yararlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Oradan bir takım yol haritaları çıkartmış bulunuyoruz. Okullarımızın bu desteklerden yararlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından üç gün devam edecek olan seminer faaliyetlerine başlandı.

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.