TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasan Ali Yücel İlkokulu Bünyesinde Açılan Çok Amaçlı Salona, Şehidimiz Eren Bülbül´ün Adı Verildi.

Hasan Ali Yücel İlkokulu Bünyesinde Açılan Çok Amaçlı Salona, Şehidimiz Eren Bülbül´ün Adı Verildi.

Valimiz Yücel YAVUZ, Hasan Ali Yücel İlkokulu´nun bünyesinde bulunan ve yeniden düzenlenerek Şehidimiz Eren Bülbül’ün adı verilen çok amaçlı salonun açılışına katıldı.

Açılışa Valimiz Yücel YAVUZ’un yanı sıra Şehidimizin annesi Ayşe BÜLBÜL, Ortahisar Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya TAŞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehidimiz Eren Bülbül’ün isminin Hasan Ali Yücel İlkokulu’nun yeniden düzenlenen  Çok Amaçlı Salonu’na verilmesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Valimiz Yücel YAVUZ ”Hasan Ali Yücel İlkokulunun yeniden düzenlenen  Çok Amaçlı Salonu’nun 15 yaşında şahadet mertebesine erişen Eren Bülbül’ün adının verilmesi dolayısıyla duygu dolu bir duyarlılığın ortaya konmasını birlikte yaşıyoruz. Ülkemiz hassas bir süreçten geçiyor. Birlik ve beraberliğimiz, ferasetimiz ve dirayetimiz en üst seviyede. Bu esnada bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında ilimizde maalesef yaşadığımız çok üzücü hadiselerden birisi de en son şehidimiz Eren Bülbül ile astsubayımız Ferhat Gedik’in şehit edilmesi hadisesidir. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Şahadet herkese nasip olmayan bir payedir. Önemli olan bunun farkında, idrakında olup her daim bunu yaşatabilmektir. İşte bununla ilgili yapılan anlamlı bir hareket. Böylesi güzel bir düşüncenin kullanıma hazır bir salonda Eren Bülbül’ün ismiyle yaşatılması son derece takdire şayandır. Bu vesileyle bu fikri ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Ülkemizin düzenini bozmaya çalışan tüm odaklara karşın mücadelesinde en önemli ayağın eğitim olduğunu belirten Valimiz Yücel YAVUZ “Okullarımızda ilköğretimden başlayarak üniversiteye kadar milletimizin milli birlik ve beraberliğini her zaman önde tutarak ve yine milli ve manevi değerlerimizi her yönden çocuklarımıza anlatarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Şehitlerimiz olmasın, düzenimiz bozulmasın diye gayret ederken en önemli ayağın eğitim olduğunu da biliyoruz. İşte bu salonun açılması onun yansımasıdır. Trabzon özelinde idarecilerimizin, okul aile birliklerimizin, velilerimizin duyarlılığı, hassasiyeti Türkiye’ye örnek olmaktadır. Trabzon akademik başarı yanında sosyal ve bireysel faaliyetlerde okul idarecilerimiz, öğretmenlerimizle birlikte çok güzel bir ortam oluşturduk. Bu yönüyle emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu gayretleriniz, desteklerinizin devam edeceğine inanıyorum.Daha güzel ve başarılı günlere sizlerle birlikte ulaşacağız. Salonumuzun hayırlı olmasını diliyorum.

Salonun açılışının ardından Zeynep Aydın adlı öğrenci tüm şehitlerimiz için Bayrak şiirini okudu. Eren Bülbül adına yapılan tablo annesi Ayşe Bülbül’e takdim edildi. 

18-02-201818-02-201818-02-201818-02-2018 

18-02-201818-02-201818-02-201818-02-201818-02-201818-02-201818-02-201818-02-201818-02-2018

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.