TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Son Prova Trabzon´da...

YKS Son Prova Trabzon´da...

Türkiye genelinde başka bir örneği olmayan ve Trabzon’da 4. kez düzenlenecek olan YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI SON PROVA 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesinde 3 oturum halinde gerçekleşecek.

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında yapılan protokole göre, ilki 2015’te yapılan ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Üniversiteye Yolculuk Projesi’nin 2’nci basamağı YKS SON PROVA deneme sınavı 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde KTÜ Kanuni Kampüsünde yapılacak. Sınavda öğrencilere ÖSYM sınavlarının birebir provası yaptırılacak. ÖSYM’nin yaptığı son değişiklikler de bu sayede öğrencilere aktarılacak ve 23-24 Haziran 2018’de yapılacak YKS sınavı için tecrübe kazanılmış olunacak.

           YKS SON PROVA deneme sınavı soruları İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ve KTÜ akademisyenlerinden oluşan 53 kişilik “Sınav Soru Hazırlama Komisyonu” tarafından hazırlanacak ve sınav soru kitapçıklarının basımı Karadeniz Teknik Üniversitesi matbaasında gerçekleştirilecek.

            Türkiye genelinde başka bir örneği olmayan ve Trabzon’da 4. kez düzenlenecek olan bu sınav, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile başlayacak ve 13 Mayıs Pazar günü 2. oturumla devam edecek, 3. ve son oturum olan Yabancı Dil Sınavı ile birlikte sona erecek. ÖSYM kurallarının geçerli olduğu bu sınava öğrenciler, trabzonarge.meb.gov.tr adresinden temin edecekleri sınav giriş belgesi ve kimlik kartlarıyla girebilecek. Sınav günü öğrencilere verilecek olan kalem, silgi ve kalemtıraşlar da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilecek. Sınav cevap anahtarı sınavdan sonra trabzonarge.meb.gov.tr yayımlanacak ve  il düzeyinde okul türleri ve ilçelere göre sınav analizleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ekibince yapılarak sonuçları açıklanacak.

          Geçtiğimiz yıllarda yapılan YGS Prova sonuçlarının ÖSYM tarafından yapılan YGS sonuçları ile tutarlılık göstermesi YKS SON PROVA sınavının önemini artırmakla beraber öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlayacaktır. Tüm öğrencilerimizin YKS SON PROVA’ ya girmelerinde fayda görüyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

06-02-2018

                                                                                   

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.