TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Kitap Yazma Komisyonunu Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Kitap Yazma Komisyonunu Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Değerlendirdi.

       Bakanlığımızın 1739 Sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde, öğrencilerin sorumluluk sahibi, eleştirel düşünebilen, problem çözme ve karar verme becerileri yüksek bireyler olarak hayata hazırlamak için güncellenen öğretim programları neticesinde 22 ilde oluşturulan komisyonlarca taslak ders kitapları yazılmaktadır.

       Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Liseleri, Spor Liseleri ve Anadolu Liselerinde okutulan muhtelif kitaplar ile mantık, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ve matematik olmak üzere 22 kitabın yazım görevi ilimizde 32 kişiden oluşan komisyonca gerçekleştirilmektedir.

       Ocak ayında sisteme yüklenecek olan ders kitaplarının ünite bazında değerlendirmesini yapmak amacıyla komisyonun çalışma yeri olan Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde saat 13.00’te İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ başkanlığında komisyon üyeleriyle toplantı yapıldı. Komisyonda şu ana kadar yazılmış ve yazılmaya devam eden kitaplar hakkında bilgi verildi. Komisyondaki zümreler kendi kitaplarını tanıttı. Yazımı devam eden kitaplar hakkında bilgi verildi. İl Müdürümüz Trabzon ekibinin şimdiye kadar süreç içerisindeki sorumluluklarını tam olarak yerine getirdiğiniifade etti. Güncellenen öğretim programlarının oluşturulmasında bakanlık nezdinde görev yapan komisyon üyelerinin de ekipte yer aldığını belirterek Bakanlıkça çalışmaların takdir edildiğini ve komisyonun özveriyle çalıştığını ifade etti.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, güncellenen öğretim programının doğru algılanabilmesi ve uygulanabilmesi için ders kitapları önemli araçlardır,  bu sebeple de komisyonların sorumlulukları çok fazladır, dedi. Çalışmaların takipçisi olduğunu, ihtiyaç duyulan materyaller ve fiziki imkânların temin edilmesi noktasında imkânlar dâhilinde destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini söyledi.

       Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın başarı temennileri ile sona erdi.

 

 07-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.