TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

          Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanının verildiği ve doğumunun 100. yıl dönümünden buyana “Öğretmenler Günü”  olarak kutladığımız böylesine önemli bu günde öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, şükran ve minnet duygularını bir kez daha ifade etme imkânı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli tekâmül eden, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir.

 Bu sürece hayat ve yön veren, insanlık tarihinin en önemli, kadim ve ölümsüz mesleğini ifa eden öğretmenler ise, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan, onlara rehberlik eden ve karşısına çıkan tüm zorluklara rağmen yolundan sapmadan ilerleyen gönül erleridir.

  Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır.

 Bilgi temelli amansız bir güç yarışının yaşandığı günümüz dünyasında, bu yarışın galibi hiç şüphesiz ki iyi eğitilerek donatılmış insan gücüne ehemmiyet veren milletler olacaktır.

 Ülkemizin teminatı olan genç nesillerimizi üstün gayretlerle yetiştiren, hayatın her konumunda ve anında toplumun bir adım önünde olan, hep daha iyiyi hedefleyen değerli öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz çok daha aydınlık olacaktır. Öğretmenlerimizin verdiği eğitimle, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş, demokratik değerlere bağlı bireyler yetişeceğine, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacağına ve gelecek nesillerimizin yarınlara daha güvenle bakabileceğine yürekten inanıyorum.

Milletimizin geleceğinin aydınlatılmasına, Türk Milli Eğitimine feragat ve fedakârlıkla uzun yıllar hizmet vererek ebediyete intikal eden, insanımıza eğitim ve bilim hizmeti götürme uğrunda şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, emekliye ayrılan büyüklerimize sağlıklı, huzur ve mutluluk dolu uzun ömürler temenni ediyorum.

           Öğretmenlik mesleğini seçerek aramıza yeni katılan genç arkadaşlarımıza, yürüyecekleri bu uzun soluklu yolda üstün başarılar diler, hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selâmlıyorum.  Günümüz kutlu olsun.                                

                                                                                                                       

                                                                                                                                                Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                         İl Millî Eğitim Müdürü

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.