TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı, Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN’in başkanlığında Akçaabat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. maddesi gereğince oluşturulan kurul tarafından yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN’in yanı sıra Müdür Yardımcısı İlhan BAL, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Osman BULUT, Şube Müdürleri Turan ERKİT, Mesut KAŞ, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının, sendikaların ve okullarımızın temsilcileri katıldı.

           2017/2018 İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı, Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN’in iyi dilek ve temennileriyle başladı.

 Şube Müdürü Turan ERKİT, Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısının gündem maddelerini arz ettikten sonra, Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şubesi tarafından hazırlanan, muhtelif istatistiki verilerin yer aldığı sunumu gerçekleştirdi.

           Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN ise yaptığı değerlendirmede; “Bu sene TEOG da gayet güzel yerlere geldik. Bu Trabzon’un başarısıdır. Hedefimiz eğitimdeki başarımızı daha da yükseltmek ve Türkiye ortalamasında daha iyi seviyelere çıkmak olmalıdır. Buradaki başarıda öğrenci, öğretmen ve okulda çalışan en alt kademenin bile katkısı vardır. Trabzon ili çok köklü bir üniversiteye sahiptir. Çocuklarımız çok zekiler. Bu yüzden okullardaki öğretim kadrosuna dikkat ediyorlar.  Eğitimde bilişimin önemi artmıştır. Bu nedenle bakanlık bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. Okullarımızda etkileşimli tahta ve tablet dağıtımı bunun bir göstergesidir. Bugünkü teknolojiyi yakalamak için üniversite ve bakanlıklarla ortak çalışmalar yapılmakta, hem kendimizi hem de personellerimizi yenilemeye çalışmaktayız.  Sürekli hizmet içi eğitim seminerlerine gitmeliyiz. Çocuklarımızı eğitirken biz de kendimizi eğitmeliyiz. Trabzon’da “kodlama eğitimi” hizmeti verilmektedir. Arkadaşlar bu konuda oldukça başarılılar. Toplantının amacı eksiklikleri tespit etmek ve üzerine gitmek olmalıdır. Bu amaca uygun katkılarınızı bekliyoruz.” dedi.

Toplantının devamında, sivil toplum kuruluşları, meslek grubu temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmen, veli ve öğrenciler eğitimle ilgili karşılaşılan sorunların çözümüne dair önerilerini dile getirdiler.

Kapanış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN,  “Mesleki eğitimi sanayici ve işverenle yapacağız. Çocuğun okuluna en yakın hangi spor alanı varsa çocuğumuzu oraya yönlendirmeli ve çocuklarımızın sportif alanlarda çok yönlü yetişmesini sağlamalıyız. Çocuklarımıza geleneksel oyunlar ve yeni faaliyetler öğretmeye çalışıyoruz. Eğitime destek veren herkese teşekkür ediyorum. Başka söz almak isteyen yoksa toplantıyı burada bitiriyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

17-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-2017

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.