TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidimiz Eren BÜLBÜL’ün İsmi Okuduğu Okula Verilerek Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi Adını Aldı.

Şehidimiz Eren BÜLBÜL’ün İsmi Okuduğu Okula Verilerek Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi Adını Aldı.

Şehidimiz Eren BÜLBÜL’ün İsmi Yaşatılacak.

11 Ağustos 2017 Cuma günü Trabzon’un Maçka ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısı sonucu Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Eren BÜLBÜL şahadet mertebesine erişerek Hakk’a yürümüştür.

Bakanlığımız, ahde vefa adına şehidimiz Eren BÜLBÜL’ün isminin okumakta olduğu okula verilmesi suretiyle hatırasının ebediyen yaşatılması kararını almıştır. Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesinin adı Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilmiştir. Bu karar başta acılı ailesi olmak üzere milli eğitim camiası ve Trabzon halkı tarafından takdirle karşılanmıştır.

Bu kadirşinas davranıştan dolayı Milli Eğitim Bakanlığımızın değerli yöneticileri Sayın Bakanımıza, Müsteşarımıza ve Din Öğretimi Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile başta Eren BÜLBÜL olmak üzere vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, ruhları şad olsun niyazında bulunuyoruz.

                                                                                  

                                                                                              Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü

 

14-08-201714-08-201714-08-201714-08-2017

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.