TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı

Trabzon İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinasyon Toplantısı  Valimiz Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.
Trabzon İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı

     Valimiz Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Trabzon İmam Hatip Okulları Platformu başkanı Ali Haydar BAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, İl Müftümüz Keramettin DEMİR ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.   Toplantıda İmam Hatip Okulları Platformunun önemine değinen Vali Yücel Yavuz “ İmam Hatip Okulları platformu  sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde  camiada geçmişte yaşanan sıkıntıların giderilmesi üzerine kuruldu. Özünde milli ve manevi değerlere önem veren   bir eğitim ve öğretim sisteminin olmasını sağlamaktır. Güzel memleketimizin daha iyi bir noktaya gelmesi için bu platform gayret gösteriyor. Ailelerimizin,velilerimizin ,öğretmen ve yöneticilerimizin katkılarıyla Trabzon her konuda olduğu gibi İmam Hatip Okulları  Platformu ile de öncülük yapmaktadır” dedi.   İmam Hatip Okullarında eğitim alan öğrencilerin her anlamda donanımlı olması gerektiğini ifade eden Vali Yücel Yavuz “Burada yetişen çocuklarımıza hem dünyevi ilim ve bilimlerin  hem de uhrevi ilim ve bilimlerin eğitim ve öğretimi en iyi şekilde verilmelidir. Herşeyiyle donanımlı özgüveni yüksek  bireylerin yetişmesi için öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını öğrenip onların kişisel ve sosyal gelişimlerini artırmalarının yollarını ele almamız gerekiyor. Diğer okullarımızda olduğu gibi İmam Hatip okullarımızda da işi ehline teslim etmek en önemli görevimizdir. İşi ehline verdiğimiz takdirde Trabzon özelinde eğitim alanında başarılı oluruz” şeklinde konuştu.  

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın ilimizdeki mevcut durum hakkında katılımcılara bilgi vermesinin ardından Din Öğretimi Şubesinden sorumlu müdür yardımcımız Zekeriya TAŞAN´ın sunumu ile toplantıya katılanlar bilgilendirildi.

28-07-201728-07-201728-07-201728-07-2017

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.