TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geleceğimi Koruyorum” Projesi, “Toprak ve Su” Konulu Resim Yarışmasında İlimiz Birincisi Olan Ortahisar Karakaya İlkokulu Öğrencisi Fatma Nur KILINÇ, Başarı Belgesi İle Ödüllendirildi.

    Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN´ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayesinde Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilen "Geleceğimi Koruyorum" projesi kapsamında, “Toprak ve Su” konulu resim yarışması ödül töreni düzenlendi.  
“Geleceğimi Koruyorum” Projesi, “Toprak ve Su” Konulu Resim Yarışmasında İlimiz Birincisi Olan Ortahisar Karakaya İlkokulu Öğrencisi Fatma Nur KILINÇ, Başarı Belgesi İle Ödüllendirildi.

Başarı ile yürütülmüş olan proje kapsamında 6 Haziran 2017 tarihinde Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Mehmet Akif Ersoy Salonunda düzenlenen ödül törenine Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk ÇELİK, Bakanlık temsilcileri, sivil toplum yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sayın Emine ERDOĞAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında düzenlenen törendeki konuşmasında, "Su kaynaklarını bilinçli kullanmak ve doğal kaynakların korunmasını sağlamak amacıyla çocukların 30 büyükşehirde iki yıl boyunca çeşitli eğitimler aldığını söyledi. Aldıkları eğitimlerini hayal dünyalarında zenginleştirerek resime dönüştüren ve illerinde birinci olan öğrencileri tebrik eden ERDOĞAN, ülkenin dört bir yanından gelen kabiliyetli çocuklara başarılar diledi. Bu çok yönlü seferberliğin eğitimle desteklenmesinin önemine işaret ederek, "Geleceğimi Koruyorum" projesinin bu anlamda bir farkındalık çalışması olduğunu anlatan Emine ERDOĞAN, projenin açılışında çocuklara hediye edilen yeşil defterlerin, onların toprak ve tohumla tanışmasına vesile olduğunu da söyledi. Projede ödül alan çocukları tebrik eden Emine ERDOĞAN, hayat boyu bu ödülü yaşatmalarını diledi. 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ da törende yaptığı konuşmada, "Geleceğimi Koruyorum" projesiyle Türkiye´nin sahip olduğu toprak ve su kaynaklarının korunması konusunda gençlerin duyarlılığın artırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Proje kapsamında, 30 büyük şehirde okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile öğretmen ve velilere yönelik doğayı koruma amaçlı eğitimler verildiğini, kitaplar, broşürler dağıtıldığını, filmler, kamu spotları, yarışmalar düzenlendiğini anlatan YILMAZ, "Cennet misali bir yurdumuz var. O halde bu projenin amacı cenneti korumak. Bu güzelliğe sahip çıkmamız ve bu değerlerimizi yaşatacak bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Bu amaçla çocuklarımızı çevre bilincine sahip, kendisi ve çevresi ile barışık yetiştirmek istiyoruz." diye konuştu. "Çocuğu eğitirsek geleceği inşa etmiş oluruz. Çocuklarımızın davranışlarını değiştirirsek toplum da değişir." değerlendirmesini yapan Bakanımız YILMAZ, gelecek için bugünden çalışmaya başlanması gerektiğine işaret etti.

"Geleceğimi Koruyorum" sosyal sorumluluk projesi, 2015 yılının haziran ayında yürütülmeye başlandı ve başarılı bir şekilde tamamlandı. Söz konusu projeyle Türkiye´nin sahip olduğu tarım alanları, su kaynakları ve gübrenin bilinçsizce kullanımı sonucu meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmek, genç kuşakların, doğal kaynakların korunması ve kullanımı konusunda hassasiyeti yüksek bir nesil olarak yetişmesini temin etmek amaçlandı.

Proje kapsamında 30 büyükşehir il sınırı içinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, 1, 2, 3 ve 4´üncü sınıf öğrencilerine ve dolaylı yararlanıcılar olarak da öğrencilerin, öğretmen ve ebeveynlerine yönelik eğitim ve etkinlik gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Türkiye´nin 30 ilinden gelen öğrencilere sertifikaları Emine ERDOĞAN, Bakanımız İsmet YILMAZ ve Bakan ÇELİK tarafından verildi.

Yarışmada ilimiz birincisi olan Ortahisar Karakaya İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Fatma Nur KILINÇ’a başarı belgesi, Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ tarafından takdim edildi. Ayrıca bisiklet hediye edildi.

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de öğrencimizi tebrik ediyoruz.

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.