TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde “Z-Kütüphane” Açıldı

Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde “Z-Kütüphane” Açıldı

Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde "Z-kütüphane (zenginleştirilmiş kütüphane)" açılışı gerçekleştirildi.

            Açılış törenine Ortahisar Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayımları Grup Başkan V. Ercan ŞEN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, Müdürlüğümüz şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Ali TURAN, "Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında kurulan zenginleştirilmiş kütüphanemizi açma mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz burada hem aradığı kitapları bulabilecek, hem ders çalışabilecek hem de internet aracılığı ile ülkemizin en büyük kütüphanesi olan milli kütüphanenin imkânlarından faydalanabilecektir. Kütüphanemizin kurulmasında bizlerden çok kıymetli desteklerini esirgemeyen başta Sayın Daire Başkanım ve İl Milli Eğitim Müdürüm olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kütüphanemizin okulumuza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ da yaptığı konuşmasında, “Bu çok nezih ve mücehhez ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Onlar da çok ve bilinçli bir şekilde okuyarak bu kütüphanenin hakkını vereceklerdir. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.  

 Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayımları Grup Başkan V. Ercan ŞEN ise yaptığı konuşmada, “Açılışını yaptığımız kütüphane, zengin kitap içeriği ve internet imkânı ile hem öğrencilerimize hem de velilerimiz ve mahalle halkına hizmet edecektir. Burada güzel bir iş birliğinin sonucunu hep beraber göreceğiz. Ortaya konulan iş, okulumuz öğrencileri ve ailelerinin hizmetine sunulan en değerli, sürekli üzerinde durduğumuz, teşvik ettiğimiz kitap okuma ve kütüphaneye olan alışkanlıkların arttırılması anlamında büyük önem kazanmaktadır. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Ortahisar Kaymakamı Numan HATİPOĞLU da yaptığı konuşmasında, “Toplum olarak en önemli eksiklerimizden biri okumaya çok zaman ayırmamamız. İnşallah bu kütüphane zengin içeriği ve farklı yapısıyla bir nebze de olsa bu dersimize ilaç olacaktır. Bu vesileyle kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017


Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.