TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın ´8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ Mesajı

  Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın ´8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ Mesajı

 Aile müessesesinin temel taşı, değerlerimizin en önemli temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek tüm insanlığın mesuliyetindedir.

Kadınlar, yetiştirdikleri nesillerle ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel ve nitelikli fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda daha güçlü olacağımız aşikâr bir hakikattir.

Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed’in (S.A.V.) kadına karşı sevgi ve hoşgörüyü anlatan, ‘Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız.’ Ayrıca ‘Sizin en hayırlınız, eşine ve çocuklarına en hayırlı olanınızdır. Ve ben de eşine ve çocuklarına karşı en hayırlı olanınızım.’ hadislerinde kadınlara karşı olan sorumluluk ve görevlerimiz en güzel şekilde telkin ve ifade edilmektedir. 

 İlk Türk devletinin teşekkülünden, günümüze kadarki süreç içerisinde kadınlarımız, tarihimizin her döneminde içtimai hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her zaman fedakârlıkların en yüce örneklerini göstermişlerdir. Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamış; yakın bir geçmişte vuku bulan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde, kamyonuna bindirdiği mahalle erleri ile meşum hadisenin bertaraf edilmesinde etkin görev üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; iktisadi, sosyal ve siyasal alanlardaki etkinliklerinin ve yetkinliklerinin daha da artmasına vesile olması temennisiyle sevginin, şefkatin ve fedakârlığın sembolü olan tüm kadınlarımızın ‘Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum.”

 

 

 

                              Hızır AKTAŞ

                                    İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.