TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları” Projesi Kapsamında Of İlçemizde Laboratuvar Açılış Töreni Gerçekleştirildi.

“Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları” Projesi Kapsamında Of İlçemizde Laboratuvar  Açılış Töreni Gerçekleştirildi.

      Mercedes Benz Türk’ün yeni sosyal sorumluluk Projesi olan “Meslek Liselerimiz Geleceğin Yıldızları” projesi laboratuvar açılış töreni, Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.  

      Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Of Belediye Başkanı Salim Salih SARIALİOĞLU, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris KABAHASANOĞLU, Mercedes Benz Türk yetkilileri, Ulusoy Şirketler Grubu yönetim kurulu üyeleri, okul ve kurum müdürleri ile davetliler katıldı.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından Mercedes Benz Türk yetkilileri ve Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya ULUSOY, proje hakkında bilgi verdi.

      Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris KABAHASANOĞLU konuşmasında; “Her işin başı eğitim prensibini benimseyen Mercedes Benz Türk, sürdürdüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkıda bulunuyor. Hem şirket içinde hem şirket dışında eğitim ve kişisel gelişimin desteklenmesi, Mercedes Benz Türk’ün sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturuyor.

      Bu amaçla ülkemizde 30 farklı mesleki ve teknik anadolu lisesinin motor bölümlerinin laboratuvarları yenileniyor. Proje kapsamında yenilenen HMB Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin teknoloji laboratuvarda, her yıl ortalama 40 öğrencinin nitelikli bir eğitim alması sağlanacak.

      Her okula, üzerinde eğitim gerçekleştirmek için birer adet kamyon bağışlanacak ve okul teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılacak. Mercedes Benz laboratuvarları ile eğitimin desteklenmesi ve otomotiv sanayisinin destek ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu kalifiye teknisyenlerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

       Okulumuza kazandırılan bu laboratuvarın maliyetinin yarısı Mercedes Benz Türk tarafından, diğer yarısı ise Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya ULUSOY tarafından karşılanmıştır.

      Biraz sonra açılışını yapacağımız, Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes Benz Türk’ün gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında yenilenen ilk laboratuvarlardan biri olan HMB Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi laboratuvarı öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

      Katkılarından dolayı şahsım ve eğitim camiası adına Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya ULUSOY’a, aramızda bulunan Mercedes Benz Türk yetkililerine teşekkür ederim.”dedi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ konuşmasında ülkemizin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara eleman yetiştirmenin öneminden bahsederek “Ülkelerin zenginliğinin parayla, malla mülkle, sanayiyle değil, yetişmiş nitelikli insan gücüyle ölçüldüğü bu dünyamızda geleceğin kalifiye ara elemanlarını yetiştirmek adına burada açılışını yapacağımız motor laboratuvarının ve orada yetişecek gençlerimizin ülkemize yapacağı katma değer önemlidir.

      Ülkemizde son yıllarda eğitimde büyük atılımlar gerçekleşiyor. İlimiz akademik ve mesleki başarı anlamında son yıllarda önemli bir artış göstermektedir.

      İlimizde 30 tane yatırımdan 10 tanesini hayırsever vatandaşlarımız gerçekleştirmektedir. Eğitime bu derece önem veren bir ilde bulunmaktan, bu ilin Milli Eğitim Müdürü olmaktan büyük gurur duyuyorum.” dedi, Ulusoy ailesine ve Mercedes Benz Türk yetkililerine böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

      Belediye Başkanının konuşmasının ardından plaket takdimi yapıldı. Laboratuvar açılışı sonrasında katılımcılara verilen kokteyl ile program sona erdi.

  

15-12-201615-12-2016

15-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-2016

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.