TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Proje Geliştirme ve Üretme Çalışmalarında Bölge Birincisi Oldu.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Proje Geliştirme ve Üretme Çalışmalarında Bölge Birincisi Oldu.

Son yıllarda yapılan atılımlarla yakalanan akademik başarılara, proje geliştirme ve üretme çalışmaları da eklendi ve bu hareketlilik Trabzon da meyvelerini vermeye başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, aralarında "Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane"nin bulunduğu gruptan birinci seçilerek tarihi bir başarıya imza attı.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca 2012/9 genelge ile başlayan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen eğitim ve öğretim alanında özgün uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" için bölgemizde saha çalışmalarında bulunan Milli Eğitim Bakanlığı jüri üyeleri, toplam 12 eseri inceledi.  Yapılan değerlendirmeler neticesinde  6 proje (çalışma) bölge ödülüne layık görüldü. Bu projelerin hepsi (6) Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü´nün çalışmalarıdır.

Akademik başarıların yanı sıra, proje üretme alanında da her geçen yıl kendini geliştiren Trabzon, bu yıl büyük bir atılım gerçekleştirerek bölgesinde açık ara birinci oldu.

2016 Bölge Ödül Töreni için henüz tarih ve yer belli değil ancak kasım - aralık ayı içinde yapılması bekleniyor.

2015´ te tek eserle temsil edilen Trabzon, aynı zamanda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi ödül törenine de ev sahipliği yapmıştı.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.