TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız ve Çevresinin Güvenliğine İlişkin Toplantı Valimiz Sayın Yücel YAVUZ Başkanlığında Gerçekleştirildi

  Okullarımız ve Çevresinin Güvenliğine İlişkin Toplantı Valimiz Sayın Yücel YAVUZ Başkanlığında Gerçekleştirildi  
Okullarımız ve Çevresinin Güvenliğine İlişkin Toplantı Valimiz Sayın Yücel YAVUZ Başkanlığında Gerçekleştirildi

Vali Yardımcısı Necmettin YALINALP, Garnizon Komutanı Albay Okçin AKŞİT, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, İl Emniyet Müdürü Murat KÖKSAL, ilçe kaymakamları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katıldığı toplantıda Valimiz Yücel YAVUZ, kaymakamlardan ve müdürlerden okulları sürekli ziyaret etmelerini istedi.

Valimiz Yücel YAVUZ konuşmasının devamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başarılı geçmesini dileyerek,  “Okullarımızın her açıdan güvenliği çok önemli. Öğrencilerin okullara girişi ve çıkışından kantinlerin denetimine, servis araçlarının düzeninden çevre düzenine, temizliğe, hijyene, gıdaların kalitesine kadar bir çok alanda çok daha dikkatli olmalıyız. Bu alanda güzel bir sistem oturtabilirsek önemli bir sorunla karşılaşmayız” dedi.

Öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Vali, “Bu memleketin geleceği bizlere emanettir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde, bilgili, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Bilginin yanında milli ve manevi değerlerle donatılmış vatanımızı ve milletimizi seven bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.

İlimiz spor altyapısı bakımından çok zengin tesislere sahip. Çocuklarımızı bu tesislerden yararlandırarak hem il bazında hem de ülke ve uluslar arası alanda başarılı sporcular yetiştirebiliriz. Bunun için gayret göstermeliyiz. Kültürel ve sportif alanda aktivitelere katılan öğrencilerin kendine güvenleri ve başarıları artar.

Öğrencilerimiz tarih bilincini de geliştirmeliyiz. Özellikle Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman’ı çok iyi tanımalarını istiyorum. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız. Boşa geçirecek vaktimiz yoktur. Bu millete çok şey borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

 

05-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

05-10-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.