TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Yücel YAVUZ Müdürlüğümüzün Aday Öğretmenlere Yönelik Düzenlediği Yemeğe Katıldı.

Valimiz Sayın Yücel YAVUZ Müdürlüğümüzün Aday Öğretmenlere Yönelik Düzenlediği Yemeğe Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizesinde, aday öğretmenlik sürecini tamamlayıp atamaları yapılan öğretmenlere yönelik bir  program düzenlendi.

 

Düzenlenen  programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve yeni atanan öğretmenler katıldı. 

 

Açılış konuşmasını yapan Müdürümüz Hızır Aktaş şunları söyledi: “Bakanlığımız Şubat 2016 döneminde otuz bin öğretmen aldı. Öğretmen alımlarıyla alakalı ilk olarak bir konsept değişikliğine gitti ve yeni atanan öğretmenlerin stajyerlik eğitiminin ilk bölümünü görev aldığı illerde değil de tercih ettiği illerde yapma kararı aldı. Bu karar aşamasında 1 Mart itibariyle ilimize kendi tercihleriyle 438 öğretmen adayı arkadaşımız atanmış oldu. Bu aday arkadaşlarımızın her birine on yılını bitirmiş tecrübeli öğretmenler temin ettik ve ilk altı hafta danışman öğretmenlerimizin nezaretinde üç gün ders dinlediler, on hafta yine danışman öğretmenlerimizin nezaretinde ders işlediler. Yine haftada bir gün okulun resmi iş ve işlemleriyle alakalı işleri takip ettiler. Haftanın bir gününde ise çevreyi tanıma, yaşanılan yerin kültürel mekânlarını ziyaret etme gibi çalışmalara katıldılar. Ders kesiminden sonraki altı haftalık süreç içerisinde sekiz seminerle birlikte stajyerlik eğitiminin ilk bölümü tamamlanmış oldular. Yarından itibaren arkadaşlarımız atandıkları illerde göreve başlamak üzere ilimizden ayrılacaklar. Arkadaşlarımızın kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze intikal etmiş bulunmaktadır. Yapılan tüm bu çalışmalar neticesinde ise daha önce atanan öğretmen arkadaşlarımıza nazaran bu arkadaşlarımız daha bilgili, tecrübeli ve hazır olarak görevlerine başlayacaklardır. Kendilerini buradan uğurlarken her şeyden önce memleketimize, milletimize güzel nesiller yetiştireceklerini temenni ediyorum. Başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

Valimiz Yücel Yavuz ise öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak “Çok şerefli ve aynı zamanda fedakârlık gerektiren güzel bir mesleği seçtiniz. Bundan dolayı hepinizi ve ailelerinizi tebrik ediyor, sizlere başarılar diliyorum.

 

Eğitim toplumların geleceğini şekillendiren ve yarınlarımızı inşa eden önemli bir alandır. Bu alanın en önemli unsurları da öğretmenlerimizdir. Çünkü canımızdan kıymetli olan çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Yetişme çağındaki çocuklarımız en kıymetli zamanını öğretmenlerimizle geçirmektedir. Gelecekleri öğretmenlerin elinde şekilleniyor. Birlik ve beraberlik içerisinde, kalkınmış ve gelişmiş bir Türkiye’nin inşası öğretmenlerimizle gerçekleşecektir. Gözlerinizde bu heyecanı görüyorum.

 

Eğitim sistemimiz her geçen gün daha sistematik bir biçimde oturuyor. Hem teknolojiyi kullanma imkânımız hem de eğitim alanındaki reformlarımız ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyor. Aynı zamanda da öğretmenlerimize yeni sorumluluklar ve görevler yüklüyor. Biliyorsunuz ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz’da milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan bir girişim vuku bulmuş, ancak bu olay milletimizin kararlı duruşu sayesinde bertaraf edilmiştir. Sizler görevinize başladığınızda bu durumları göz önünde bulundurarak hareket edeceksiniz.

 

Bakanlığımızın aday öğretmenlik süreci bu anlamda çok önemlidir. Yarınları şekillendirmek için daha çok çalışmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Ülkemizin dört bir köşesinde görev yapacaksınız. Bu milletin sizlere ihtiyacı var. Öğretmenlerimiz; görev yaptıkları bölgelerde, kalkınmanın lideri, kanaat önderi, insanların ufkunu açan kişilerdir. Sizlerden insanların beklentileri var. Geleceğimiz sizlerin omuzlarınızda şekillenecektir.” dedi.

 

Hep birlikte yenen yemeğin ardından program sona erdi.

11-08-201611-08-201611-08-2016

11-08-2016
11-08-201611-08-2016

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.