TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın TEOG-2 Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın TEOG-2 Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın TEOG-2 Mesajı

 Tüm Türkiye’de TEOG Sınavı 27-28 Nisan 2016 Çarşamba-Perşembe günleri yapılacaktır.

 Sevgili Öğrenciler;

 Yoğun bir çalışma temposunun ardından 27-28 Nisan 2016 Çarşamba-Perşembe  günleri Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’na gireceksiniz. Geleceğiniz için önemli bir dönemeç olan bu sınavda uğraş verip ter dökeceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

 TEOG Sınavı, bütün bir yıl boyunca defalarca girdiğiniz yazılı sınavlarından farklı bir sınav olmayacak sizin için. Tek farkı bütün ülkede aynı anda uygulanıyor olması ve sizinle aynı düzeydeki her adaya aynı soruların sorulacak olması.

 Her bir sınava girmeden önce bu sınavın ait olduğu dersle ilgili önyargılarınızı sınıfın kapısına bırakın. Sorulara nesnel ve olumlu bir zihinle yaklaşın.

 Devletimiz sizin eğitim-öğretim kalitenizi artırmak ve sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için gayret ediyor. Sizler de verilen tüm bu emekleri değerlendirmek için çok gayret ettiniz. Girecek olduğunuz sınav ise bu çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Sınav günü heyecanınızı kontrol altında tutun ve sizi olumsuz anlamda etkileyecek her türlü iletişimden kendinizi soyutlayın.

 Başarılı olacağınıza gönülden inandığım bu sınavda sizler için Allah’tan muvaffakiyet diliyorum.

 Sayın Veliler;

 Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca öğrenci de bu sınavda ter dökecek. Malumunuz olduğu üzere çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken desteği sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız.

 27-28 Nisan 2016 Çarşamba-Perşembe  günleri gerçekleştirilmesi planlanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’na girecek olan öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                       Hızır AKTAŞ

                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                   

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.